.

.

Програмабилни Контролер 24V DC САЛАДИН S7-200 CPU224XP Програмабилни Логички Контролер Индустриски Одбор за Контрола

Програмабилни Контролер 24V DC САЛАДИН S7-200 CPU224XP Програмабилни Логички Контролер Индустриски Одбор за

DEN 2589.36

Пристапност
Во достапна форма

Производ параметри : Дигитален текст 14×24 V DC, дигитален излез 10×24 V DC, 2 во 1 и надвор, 2 RS485 комуникацијата пристаниште, 7 продолжување модули.24 V Dc напојување, транзистори излез.ПРОЦЕСОРОТ одбор ја донесува истиот се префрлат како 2000 PLC.Оваа Програмабилни Логички Контролер е компатибилен со 6 ES7 214-2 AD23-0 XB8. Стабилна 200 PLC напојување дизајн, долг живот electrolytic capacitance.I/O плоча усвојува увезените индустриски ниво оптички спојка, со висок квалитет.На Програмабилни Логички е лесен за Одржување и монтажа и обновливи, стабилна, лесно да се научат.Оваа Програмабилни Логички Контролер може да се постигне илјадници функции, стабилен и сигурен работен перформанси, изградена-во набљудувачка тајмер коло, за да се обезбеди дека контролер за долго време да се кандидира!Спецификации : потрошувачка на Енергија : 5.5 W напон : 24 V Програма меморија : 36 K Продолжување модули : 1-7 дигитални вредност продолжување : MAX256 DI/НЕ аналогни количество продолжување : MAX32 A/16 AQ складирање на Податоци време : флеш Меморија, постојан Вкупниот број на пултовите : 256 Тајмер вкупно : 256 Податоци простор : 10kb Комуникацијата пристаниште : 2×PPI комуникацијата пристаниште, RS485 Baud rate : 9.6,19.2,187.5 kbps Дигитални вредност текст : 14 канал на текст за Дигитални вредност излез : 10 канал излезниот Аналоген количество за внесување : 2 Аналогни количество излез : 1 Пристап начин : NPN/PNP Излез тип на : DC/DT Дигитален излез номинална струја по точка : 0.75 Максимална должина на кабел : 500m(shield) Пулсот за фотографирање на текст : 14 Голема брзина counter : 6 × 30 KHz Големина : како на сликата Тежина : 376g Пакет се вклучени : 1 × Програмабилни Логички Контролер.

Главните карактеристики

Избор на клиент