.

.

Готвач Врховниот - 8 qt. Јасно Пластика Плоштадот Храна Контејнер За Складирање, Секоја

Готвач Врховниот - 8 qt. Јасно Пластика Плоштадот Храна Контејнер За Складирање, Секоја

DEN 347.52

Пристапност
Во достапна форма

Димензии : 9" l.x 9" w.x 9" h.Сертификати : NSF.Капацитет : 8 qt.Материјал : Поликарбонат.Овој 8 четвртиот плоштадот храна складирање сад од Готвач Врховниот е совршено решение за вашата храна складирање и подготовка потреби.Направени од издржлив, јасно поликарбонат пластика, оваа складирање сад е изграден за да трае во зафатен комерцијални кујната envrionment.Лесен-за-читање graduations се обележани со црвена боја на надворешноста на ова контејнер што ќе ви овозможи да се измери содржината на прв поглед.Оваа храна складирање кутија има две украсениот-во, лесно контрола рачки за едноставна и удобен транспорт.Бидејќи тоа е квадратни, овој контејнер може да бидат зачувани речиси рамна против други контејнери за поефикасно користење на просторот.Тоа исто така може да бидат наредени со други слични контејнери за дополнителен простор за заштеди.

Главните карактеристики

Избор на клиент