.

.

AppleLand CNC 3K Карбонски Влакна Мотор Крос Stiffener за JJRC H36 GoolRC T36 E010 Мини Летало

AppleLand CNC 3K Карбонски Влакна Мотор Крос Stiffener за JJRC H36 GoolRC T36 E010 Мини Летало

DEN 95.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој мотор крос stiffener е направен од карбонски влакна.Тоа е светлина, силни и ефикасно да се намали судир оштетување на мотори на вашиот мини летало.Ајде и да се добие тоа да се направи вашиот авион ладилникот.Карактеристики : .Мала тежина и висок квалитет.CNC технологија направени 3 K карбонски влакна материјал.Погоден за JJRC H36 Gool RC T36 NIHUI NH010 рк летало.Овој мотор крос stiffener е направен од карбонски влакна.Тоа е светлина, силни и ефикасно да се намали судир оштетување на мотори на вашиот мини летало.Ајде и да се добие тоа да се направи вашиот авион ладилникот.Карактеристики : мала тежина и висок quality CNC технологија направени 3 K карбонски влакна material Suitable за JJRC H36 Gool RC T36 NIHUI NH010 рк drone Effective да се намали судир штета за заштита на motors Easy да се инсталира и disassemble Specifications : Точка име : Карбонски Влакна Моторни Stiffener Color : Black Material : Јаглерод Fiber Suitable за : JJRC H36 Gool RC T36 NIHUI NH010 E010 Item големина : 57 * 57 * 2mm Item тежина : 0.6 g Package Информации : Пакет големина : 6 * 6 * 0.5 cm / 2.4 * 2.4 * 0.2 in Package тежина : 1.6 g / 0.1 oz Poly торба package There може да биде одредено отстапување се должи на рачно мерење.Пакет Листа : 1 * Карбонски Влакна Моторни Stiffener.

Главните карактеристики

Избор на клиент