.

.

Интраорална Фотографски Contraster, Стоматолошки Позадина Одбор Стабилна Преносни Безбедни Хигиенски Носат Отпорни Здрав Фирма Метал за Стоматолошки Болница

Интраорална Фотографски Contraster, Стоматолошки Позадина Одбор Стабилна Преносни Безбедни Хигиенски Носат Отпорни

DEN 2025.60

Пристапност
Во достапна форма

Ефект : Заматува внатрешноста на усната шуплина, со што појасна слика за пациентот, практични стоматолошки додаток.Висока Температура Чистење : Може да издржи висока температура чистење на 134℃, лесен за чистење, безбедни и хигиенски.Применливи Место : Стоматолошки фото contraster се користи за интраорална фотографија, преносни, совршен за стоматолошки болници и клиники.Цел : Позадина одбор даде контраст на забот и да ги елиминираат оние елементи не е потребно, повеќе лесно да се добие јасна орален внатре слики.Добар Материјал : Направен од високо квалитетни алуминиумски материјал, фирма и цврсти, отпорни на абење, не деформација, стабилна и трајни производи за употреба.Функција : 1. Цел : Позадина одбор даде контраст на забот и да ги елиминираат оние елементи не е потребно, повеќе лесно да се добие јасна орален внатре слики.2. Висока Температура Чистење : Може да издржи висока температура чистење на 134℃, лесен за чистење, безбедни и хигиенски.3. Ефект : Заматува внатрешноста на усната шуплина, со што појасна слика за пациентот, практични стоматолошки додаток.4. Добар Материјал : Направен од високо квалитетни алуминиумски материјал, фирма и цврсти, отпорни на абење, не деформација, стабилна и трајни производи за употреба.5. Применливи Место : Стоматолошки фото contraster се користи за интраорална фотографија, преносни, совршен за стоматолошки болници и клиники.Спецификација : Предмет Тип : Стоматолошки Фотографија Contraster Material : Metal Characteristics : Алуминиумски материјал, висока температура чистење без деформација Пакет Листа : 1 x Позадина Одбор.

Главните карактеристики

Item Type:
Dental Photography Contraster
Material:
Metal
Characteristics:
Alloy material, high temperature cleaning without deformation
Package List:
1 x Background Board :
Избор на клиент