.

.

Автомобил Боја Тестер, Дигитални Жичен рачен Дебелина Метар, за Возила Aerospace Авион

Автомобил Боја Тестер, Дигитални Жичен рачен Дебелина Метар, за Возила Aerospace Авион

DEN 7509.36

Пристапност
Во достапна форма

Во зависност од супстрат, Fe залага за железо-базирани (magnetically проводници метали како што се железо и челик), и NFe се залага за алуминиум-врз основа на (не-магнетни метали како алуминиум, легури, не-магнетни не ' рѓосувачки челици, исто така, спаѓа во оваа категорија, не Fe Оваа дебелина мерач е опремен со 2-во-1 сонда автоматски да се идентификуваат супстрат.Овој рачен жичен слој дебелина мерач обезбедува брзи и прецизни мерења на дебелината на метален слој (позлата) слој.Функција копчиња, копчиња се чувствува добро, и на функцијата на копчињата се дистрибуирани разумно.Функција копчиња, копчиња се чувствува добро, и на функцијата на копчињата се дистрибуирани разумно.Проводници за покривање на материјали може да се мери.Тоа е исто така погоден за мерење на дебелина на не-диригент на облоги на не-магнетни проводници, како што се на воздушната летала, возила, апарати за дома, алуминиум алуминиумски врати и и други алуминиумски производи, пластични облоги и елоксирани филмови.Карактеристики : Чувствителни интегрирани сонда, ова дебелина мерач користи 2-во-1 сонда автоматски да се идентификуваат супстрат својства.LCD екранот, екран во боја, дизајн, лесен за читање, прекрасен изглед.Тоа може да се користи за прецизно мерење на боја слој на челични површини, порцелан, емајл заштитен слој, пластика, гума слој, различни обоени метали позлата слоеви, вклучувајќи никел-хром, и на разните анти-корозија облоги за хемиски нафта.LCD екранот, екран во боја, дизајн, лесен за читање, прекрасен изглед.Железо-алуминиум-врз основа на двојна намена, дебелината се измери, се користат за мерење на дебелина на метал позлата слој или обложување, специјално мерење на дебелина о.Ако слој материјал има одредени спроводливост, тоа исто така може да се измери, но потребен е дека соодносот на спроводливост на два е најмалку три пати на различни (како што се позлата на бакар).Овој производ може да се сместат 99 сетови на податоци и е лесен за користење.Овој производ може да се сместат 99 сетови на податоци и е лесен за користење.

Главните карактеристики

Избор на клиент