.

.

Супер Марио Галакси (Nintendo Одбира)

Супер Марио Галакси (Nintendo Одбира)

DEN 2266.80

Пристапност
Во достапна форма

Се тресат, навалите и точка!Марио носи предност на сите единствени аспекти на Wii Далечинскиот управувач и Nunchuk контролор.Започнувајќи нови потези, како што се тресат на контролорот и дури и на точка и влечете објекти со покажувачот.Изведување на ум-свиткување, ниска гравитација скокови низ диви туѓ терен како тие искуство platforming за новата генерација.Мултиплеер карактеристики за двајца играчи играат заедно.Крајната Nintendo херој е преземање на крајниот чекор во вселената!Стане Марио како тој traverses галаксија на gravities!Патуваат во и надвор од гравитационите полиња со детонација од планетата до планетата и искуство dizzying перспектива смени како ќе се кандидира на превртена низ дивината crusade дека треба да се види за да се поверува.Се тресат тоа!Контрола Марио е толку едноставно како што може да се со Wii Далечинскиот управувач и Nunchuk.Се движат Марио со Контрола се Држи и да се тресат на Wii Remote да се изврши спин преместите или чарли Прстен Ѕвезди кои стартувате до и од планетарниот објекти.Можете дури и може да укаже на битови на stardust да се соберат нив или latch на Зрак Ѕвезди да блаже магнетно трага низ небото.Не сакате да ја главата во просторот сам?Со вториот Wii Далечинскиот управувач, уште еден играч може да игра заедно со вас од страна на посочувајќи на и собирање на битови на stardust, тогаш лансирање на нив на непријатели.Вашиот пријател може дури да издржам настрана проектили или одложи непријатели за да помогне да се направи Марио авантура полесно!.

Главните карактеристики

Избор на клиент