.

.

0~2000um Автомобил Боја Слој Дебелина Мерач Тестер, ±(2%+1um) Точноста Автомобилот Боја Филм Grosor Тестер, 0.1 um Резолуција Слој Метар Боја Тајна, 0-1750um FE NFE Тестер за Мерење Ала

0~2000um Автомобил Боја Слој Дебелина Мерач Тестер, ±(2%+1um) Точноста Автомобилот Боја Филм Grosor Тестер,

DEN 3263.76

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е широко се користат во производство, обработка на метал, aerospace, морски механика, железничкиот транспорт, научни истражувања, квалитет на надзор, и други индустрии.На сензорот донесува носат-отпорни, и sturdygem сонда.На отпорност на абење на probecontact точка директно влијае на measurementaccuracy.На екранот се прикаже содржината може да бидат ротирани нагоре и надолу.Преку вградениот софтвер алгоритам - multi-point судот режим,мерење на бојата дебелина на различни делови од телото.Тоа може да се мери дебелината на не-проводен слој на магнетни метал супстрат.Производот има карактеристики на висока прецизност, стабилен и сигурен перформанси, нема штета мерења на локации, и исто така има функции на една точка, мулти-точка просек алгоритам и брза одлука на индустриски производи.На отпорност на абење на probecontact точка директно влијае на measurementaccuracy.Тоа е основен инструмент за автомобилски производство, продажба, проценка и обработка на метал, сликарство, инспекција и други индустрии.Ние користиме скапоцен камен сонда со висок wearresistance.Слој Дебелина Мерач е со високи перформанси композитен слој дебелина мерач со интегриран железо матрица (FE) и обоени матрица (NFE) мерења.Автоматска идентификација на железо и обоени супстрати.Производите се базирани на принципот на електромагнетна индукција и eddy current measurement да се открие магнетни метален слој и Не-магнетни метален слој дебелина.asurement точност. 500 групи на складирање на податоците и USB пренос на податоци.Тоа е широко се користат во производство, обработка на метал, aerospace, морски, моторни воз, научни истражувања, квалитет, итн.Сензор користи дијамант стегање технологија, која е точна, носат-отпорни, и стабилна.Единствена точка, мулти-точка брз судот и prompt Red, зелена и жолта боја на возилото.lt може да се користи во производство, обработка на метал,aerospace, морски, моторни воз,научни истражувања, квалитет на инспекциски надзор и други индустрии да се измери и судија слој дебелина.Сензор користи дијамант стегање технологија, која е точна, носат-отпорни, и стабилна.На екранот се прикаже содржината автоматски се ротира.мерење на резултатите и судот резултати се прикажани во реално време,и LED светла боја се користи за да го извести корисникот за да го измери и да го суди.

Главните карактеристики

Избор на клиент