.

.

Delaman TZ-8107 SPDT Еден Граница Вклучите Ролери Лост Рака

Delaman TZ-8107 SPDT Еден Граница Вклучите Ролери Лост Рака

DEN 2155.20

Пристапност
Во достапна форма

Прилагодливи лост рака со ролери.Применливи за 6 A 250 V контрола кола.Дизајниран за контрола на движењето на механички дел.Идеални електрични контрола се префрлат во машина и други индустрии.Најчесто се користи во апликациите за индустриска контрола автоматски да се следи и да се покаже дали патување границите на уредот биле надминати.Спецификација : име на Производ : Граница Вклучите Модел : TZ-8107 Оценет напон : 250 V Номинална струја : 6 A Текот на патувањето : 100° Работна патување : 20°~30° Контакт тип : 1 NO, 1 NC(SPDT) Материјал : Пластични, метални Пакет тежина : Околу. 178g/6.3 оз Пакет листа : 1 * Граница Вклучите.

Главните карактеристики

Избор на клиент