.

.

380V Индустриски Радио Безжичниот Далечински Управувач Предавателот&Приемник F21-E1B 49.7 оз

380V Индустриски Радио Безжичниот Далечински Управувач Предавателот&Приемник F21-E1B 49.7 оз

DEN 1794.96

Пристапност
Во достапна форма

F21-E1 B Индустриски Далечински Управувач Предавателот Има 8 операција копчиња, вклучувајќи седум еден брзина копчиња и еден вкупно стоп копчето.Индустриски Далечински Управувач Предавателот Со батериски напон предупредување уред, отсечени коло кога напонот е недоволен.Индустриски Далечински Управувач Приемник Безбедно копчето за вклучување за да се спречи неовластена употреба.Индустриски Далечински Управувач Предавателот Приемникот Може да биде поврзана на компјутер интерфејс за да го поставите внатрешни функции. 380 V Индустриски Далечински Управувач Предавателот Погоден за една кука една брзина, две механизам бутване ја воочи големината и индустриска контрола подолу 6 контакти.Ние ќе ги реши вашите проблеми, во време со висок квалитет на услуга став Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тежина : 1410g/49.7 оз Контрола на далечина : до 100 метри Безбедносен код : повеќе од 4.3 милијарди долари, фабрика никогаш не се повторува Заштита Ниво : IP65 Температурата на работа : -35℃ до +80℃ (без оглед на батеријата температура) Предавателот напојување : DC 3 V (2 алкална бр.5 батерии може да се користи за 4 месеци, НЕ се вклучени.) Далечински Управувач Параметри : Домување Материјал : Fiberglass Засилен Најлон Заштита Ниво : IP65 Пренесува Моќ :

Главните карактеристики

Избор на клиент