.

.

Карбонски Влакна Panel, Frame Decal Покрие Намали за Мерцедес Бенц C Класа C180 C200 C220 C250 W204 2007-2014 (Класичен, Воздухот се Пропустливи Штекер Decal Set)

Карбонски Влакна Panel, Frame Decal Покрие Намали за Мерцедес Бенц C Класа C180 C200 C220 C250 W204 2007-2014

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

Компатибилен со Мерцедес Бенц C Класа W204 2007-2010. Направени според оригинални делови за автомобили, совршено се вклопи во вашиот Автомобил.Може да ги покрие гребење и оштетување, и бидете на вашиот автомобил повеќе лични.Направени од високо-квалитет на Карбонски Влакна материјал, површината е мазна, и преработка е исклучителна.Не исчезнат, висока температура отпорни, лесен за чистење.Лесна инсталација.Ги чисти површината и ставете директно.Кога температурата е премногу ниско, препорачливо е да се користат топол воздушен пиштол за да се загрее на снимката прво.Подобрување на вашиот автомобил за внатрешни работи.Направете вашиот автомобил различни и повеќе лични.Ако ви треба други додатоци, можете да контактирате со нас.Опис Детали : - Карбонски Влакна со двојно лепило поддршка. - Направен во ISO 9001 објект за да се обезбеди највисок квалитет.Лесна Инсталација,двострано лепливи ленти е во прилог. - Бидејќи површината е заоблен и навистина треба да ја поправите тоа и на едно време.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил дел е ист со слика покаже пред да купите.Напомена : - ве Молиме овозможи 1-2mm се разликува поради прирачник за мерење. - Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. - Затоа што на возило верзија е разликата во различни регионот, ние не можеме 100% гаранција дека одговара за вашиот автомобил, па ве молиме погледнете ги нашите слики први и проверка на вашиот автомобил. -За LHD/RHD универзална модели,ние ќе ви испратиме лево-страна или десно-страна се вози стил врз основа на вашата адреса за испорака.Ако имате посебни барања, ве молиме контактирајте со нас однапред да го извести.Инсталација : Лесно се инсталира и да Нема измена е потребно, лента е во задниот дел. 1. Ве молиме да ја исчистите површината пред инсталацијата. 2. Споредете позиција и да се прилагоди на тоа. 3. Откине налепница, се користи фен за коса да се загрее и да се држи тоа. 4. Притиснете тешко најмалку 2 минути. 5. Може да има некои bubles на производот површината becuase на времето,можете да го користите фен за коса да се загрее,а потоа тоа ќе disapare.

Главните карактеристики

Избор на клиент