.

.

Бебе Сонцето Шапка Големи Гребенот Лето UPF 50+ Заштита од Сонце Деца Кофа Капи Прилагодливи Бебе Капи 3Months -7Years

Бебе Сонцето Шапка Големи Гребенот Лето UPF 50+ Заштита од Сонце Деца Кофа Капи Прилагодливи Бебе Капи 3Months

DEN 238.56

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Рака Мие Само.Бебе Сонцето Капи на Главата обемот : 48cm=18.9" се вклопува 0-6 Месеци; 50cm=19.7" се вклопува 3-24 Месеци; 54cm=21.3" одговара на 2-5 Години.Бебе сонцето шапка направени од Кожа-friendly полиестер, тоа е лесен, брз-сува и дише ,ова бебе капи може да чува дете кул и удобно.UPF 50+ сонце заштитни ткаенина материјал кој го блокира до 98% од UVA и UVB Зраци!Супер симпатична бебе капи има широк обод за заштита на децата главата, очите, на лицето, вратот од силна сончева светлина.ова дете сонцето шапка може да го блокира нагоре.Бебе девојка сонцето капа за секојдневна употреба, детска игра на плажа или во дворот, одете на риболов, safari, патување, кампување, пловењето и сл.Мала тежина на бебето шапка и лесно да се свитка да се вклопат во џеб, патување пријателски.Совршен симпатична кофа сонцето капа за години како ќе ги направите за прошетка низ парк или на плажа.

Главните карактеристики

Избор на клиент