.

.

Долготрајни 5500mAh Пренослива Батерија Надворешна Батерија Полнач Задниот Браник Заштита Случај за В Шпиц Samsung Галакси S8+ СМ-G955U Android Телефон - САД

Долготрајни 5500mAh Пренослива Батерија Надворешна Батерија Полнач Задниот Браник Заштита Случај за В Шпиц Samsung

DEN 1509.12

Пристапност
Во достапна форма

* Истиот ден испорака за нарачки пред 2 : 00 PM PST. * НАС Даночниот Обврзник. * Пакетот вклучува : 5500m Ah Полнење Резервната Батерија Полнач Моќ Банка Случај X 1. * Компатибилен со : Samsung Galaxy S8+ СМ-G955 U ( C Шпиц ). * Додаток само, Мобилен телефон не е вклучен.Овој пакет е специјално дизајниран за Samsung Галакси S8+ ,Модел СМ-G955 U од C Шпиц како што е наведено во нашите песни.Постојат многу Samsung Галакси S8 на пазарот, сите тие користат различни батеријата.Ако немате Samsung Галакси S8+ СМ-G955 U , овој пакет не е за вас. ======================================================================1)5500m Ah Полнење Резервната Батерија Полнач Моќ Банка Случај : * Капацитет : 5500m Ah* Излез : наизменична СТРУЈА 5.0 V/1.8 МАКС* Текст : DC 5.0 V/1.8 МАКС* време на Полнење : 4-6 часа.* Работи како продолжена батеријата поставена и заштита случај* Специјално дизајниран за Samsung Галакси S8 Плус Паметен Телефон, надворешните полнење на батеријата случај има прецизни cutouts за звучници, полнење пристаништа, аудио портови и копчиња.* Можете да го синхронизирате вашиот телефон на компјутер по преземањето на батеријата случај на исклучување.Функција : * 1. Чувајте ги вашите видиме наплаќа 100% цело време.* 2. LED светлата се покаже колку власт е оставена во вашиот телефон батеријата случај.(4 LED>100% ,3 LED>75%,2 LED>50%,1 LED>25%)* да го Држат елегантни ON/OFF копче на батерија полнач за да ја претвори во случај НА и НАДВОР кога ви треба екстра енергија.Инсталација Чекори : * Оваа Батерија Случај е исклучително лесен за инсталација и употреба.едноставно ги тргнеме на врвот поклопецот на батеријата случај и движете го вашиот телефон во случајот.Одвојте Чекори : * Подигнете го горниот дел од телефонот малку од батеријата случај,а потоа користете дното-нагоре начин за да се извади телефонот од случајот.".

Главните карактеристики

Избор на клиент