.

.

Дигитални Caliper, Јаглерод Внатре Ритам Caliper, Електронски Дигитални Caliper Висока Точност Надвор Длабочина за Мерења на Обработка во Внатрешноста Длабочина(9-300мм)

Дигитални Caliper, Јаглерод Внатре Ритам Caliper, Електронски Дигитални Caliper Висока Точност Надвор Длабочина

DEN 1065.60

Пристапност
Во достапна форма

Висока точност на мерење прецизност е 0.02 mm.Овој владетел е на обработка, погоден за мерење на внатрешниот дијаметар на Внатрешно дупка.Направен од висок квалитет на јаглероден челик материјал, издржлив и долг животен век.Широко се користи во областа на обработка за да се измери дијаметар на понесе.Владетелот е на ред мелење обработка и гравирање кои може да се дадат точни читања. 1. Направен од висок квалитет на јаглероден челик материјал, издржлив и долг животен век. 2. Владетелот е на ред мелење обработка и гравирање кои може да се дадат точни читања. 3. Висока точност на мерење прецизност е 0.02 mm 4. Овој владетел е на обработка, погоден за мерење на внатрешниот дијаметар на Внатрешно дупка 5. Широко се користи во областа на обработка за да се измери дијаметар на понесе.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Material:
Carbon Steel
Measurement Accuracy:
0.02mm
Reading Value:
0.02mm
Scope of Application:
Machining, Measuring the Inner Diameter of the Inner Hole
Graduation Value:
0.02mm
Processing:
Fine Grinding, Engraving
Optional Style:
9‑200mm, 9‑300mm
  :
Package List:
1 * Inside Groove Caliper :
New-style and old-style are shipped randomly :
Избор на клиент