.

.

10Pcs NTC Thermistor, Брз Одговор Дигитални Температура Мерење Сензор Сонда во Облик на Капка Совет Епоксидна Смола Конектор за Апарати за Дома,2 Метри(20K B3950)

10Pcs NTC Thermistor, Брз Одговор Дигитални Температура Мерење Сензор Сонда во Облик на Капка Совет Епоксидна

DEN 345.36

Пристапност
Во достапна форма

БРЗ ОДГОВОР : Дојде со висока чувствителност, брз одговор, силна не мешање способност, и висока точност,Широко се користи во постојана контрола на температурата, индустриски системи, потрошувачките производи, термометри, било термички системи, итн.ДИГИТАЛНО МЕРЕЊЕ ТЕМПЕРАТУРА : Мали димензии е лесен за употреба, погоден за дигитални температура мерење и контрола на различни тесен простор опрема, многу погодно.ЗА АПАРАТИ за ДОМА : Погоден за различни индустрии како што се апарати за дома, автомобил, канцеларија автоматизација, итн. -25℃ НА 125℃ МЕРЕЊЕ : ПВЦ материјал е мала тежина, топлинска изолација, термичка заштита, и пламен retardant.Температурата мерен опсег е -25℃ на 125℃(-13℉ да 257℉), се многу практични.Service : Ако имате било какви прашања кога купување на овој производ,можете да ни испратите е-пошта во секое време.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот.Спецификација : Предмет Тип : NTC Thermistor Материјал : ПВЦ, епоксидна смола Температура Мерен Опсег : -25℃ на 125℃(-13℉ да 257℉) Конектор : Пад во облик на конектор на Кабел Должина : Околу. 2meter / 6.6 ft Model Resistance Value B Вредност 5 K B3470 5 K 3470 K 5 K B3950 5 K 3950 K 10 K B3435 10 K 3435 K 10 K B3950 10 K 3950 K 15 K B3950 15 K 3950 K 20 K B3950 20 K 3950 K 50К B3950 50К 3950 K 100 K B3950 100 K 3950 K Пакет Листата : 10 x NTC Thermistor Забелешка : Температура Мерен Опсег : -25℃ на 125℃(-13℉ да 257℉).

Главните карактеристики

Item Type:
NTC Thermistor
Material:
PVC, epoxy resin
Temperature Measurement Range:
-25℃ to 125℃(-13℉ to 257℉)
Connector:
Drop shaped connector
Cable Length:
Approx. 2meter / 6.6ft
ModelResistance ValueB Value 5K B3470 5K 3470K 5K B3950 5K 3950K 10K B3435 10K 3435K 10K B3950 10K 3950K 15K B3950 15K 3950K 20K B3950 20K 3950K 50K B3950 50K 3950K 100K B3950 100K 3950K :
Package List:
10 x NTC Thermistor :
Note:
Temperature Measurement Range:
‑25℃ to 125℃(‑13℉ to 257℉)
Избор на клиент