.

.

Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.7915 во. диа, (Пакување од 5)

Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.7915 во. диа, (Пакување од 5)

DEN 7929.12

Пристапност
Во достапна форма

Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Позлатен.Толеранција : 0.00004".Предмет : Стандарден Приклучок Gage.Тип : Оди (Плус).Вкупна Должина : 2".Класа X Одат Pin Колосек, Материјал Челик, Заврши Необложени, со Дијаметар од 0.7915 во Дијаметар ''Increment '' 0.0001 во Дијаметар Спектар 0.7601 во 1.0000 во, со Дијаметар Под-Опсег 0.7901 во 0.7950 во, Димензија Тип Инчен, Мерач Тип Оди (Плус), Вклучени Сертификација Сертификат за Точноста со NIST Следливост, Површина Необложени, Толеранција 0.00004 во, Толеранција Класа X, Цврстина РК 60/65, Долга Форма Calibration Certificate No (не), Вкупната Должина 2, Стандарди ISO 17025 Specifications : Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Plated Tolerance : 0.00004"Објект : Стандарден Приклучок Gage Type : Оди (Плус)вкупна Должина : 2"Материјал : Алатка за Челик - Рк 60/65 Class : XApplication : За Двете Продавница Подот и Лабораториска Метрологија, се Користи како Мајстори за да го Калибрирате Мерење Опрема или да Gage Делови Directly Includes : Сертификат за Точноста со NIST Traceable Diameter : 0.7915"Gage Дијаметар Опсег : 0.7601" да 1.0000"ги Исполнува/Надминува : ISO 17025 Gauge Дијаметар Опсег : 0.7601 во 1.0000 in Standards : ISO 17025 Hardness : РК 60/65 Included за Сертификација на : Сертификат за Точноста со NIST Traceability Long Форма Calibration Certificate : No Diameter ''Increment'' : 0.0001 in Surface Крај : Uncoated Diameter Под-Опсег : 0.7901 во 0.7950 in Dimension Тип : Inch Tolerance Класа : XDiameter Опсег : 0.7601 во 1.0000 in Gauge Тип : Оди (Плус).

Главните карактеристики

Избор на клиент