.

.

Егзема Balm/Егзема Крем

Егзема Balm/Егзема Крем

DEN 873.60

Пристапност
Во достапна форма

Нашите направени со рака егзема balm со одликува со богата emollient масла и растителни добиени medicinals да им помогне на вашиот егзема патување.Нашите култот достоен егзема balm е трудот на љубовта.Тестирани на многу, многу псоријаза и егзема страдаат, исходот е јасно.Направени со висок emollient масла, и ponderosa борови sap, ова balm е најдобар се користи во текот на ноќта и/или во утринските часови по туширање.Многу од нашите клиенти имаат фрлени од нивните други производи, кои ако страдате од егзема, знаеш што е голем комплимент дека е.Не може да се користи на било отворена рана.Важи само за да погодената област.Ако имате кожа алергии ве молиме тест област пред примена на погодените области.Најдобар доколку се применува како превентивна мерка или за забрзување на исцелување време.Ако имате отворени рани ве молиме посетете дерматолог.Се применува за чистење на сува кожа најдобро ако по топол туш.

Главните карактеристики

Избор на клиент