.

.

Pelnotac Инструмент Алатка Mesuring 1inch Dial Индикатор Мерач Стабилна Висока Точност Висока Прецизност со 0.001 во Резолуцијата за Индустријата за Фабрика

Pelnotac Инструмент Алатка Mesuring 1inch Dial Индикатор Мерач Стабилна Висока Точност Висока Прецизност со

DEN 2148.00

Пристапност
Во достапна форма

Резолуцијата на внатрешното тркало е 0.1 и дека на надворешното тркало е 0.001 во. 1in прецизност dial индикатор може да се користи за да го калибрирате опрема за тестирање и мерење runout.Со 1/4 во повлечи дупка, тоа е лесно да се инсталира на микрометар на магнетна база или други корисни калибрација и мерење опрема.На 0.001 во резолуцијата обезбедува максимална точност и специфичност, што ќе ви овозможи да се измери попрецизно.Со нерѓосувачки челик заграда и контакт совети, мерни резултати се точни и лесен за употреба.Функција : 1. Со rotatable бирате и прилагодливи маркер, тоа може да обезбеди референтна точка за вашиот мерење. 2. Тој е опремен со 2in дисплеј панел и 1.5 долг клипот.Таа има висока чувствителност, стабилен и сигурен прецизност.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Dial Индикатор Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Внатрешното Тркало Резолуција : 0.1 во Надворешното Тркало Резолуција : 0.001 во Екран : 2in Повлечи Дупка : 1/4in Клипот Должина : Околу. 1.5 во Пакет Листа : 1 x Dial Индикатор.

Главните карактеристики

Избор на клиент