.

.

200Pcs Бариера Терминал Лента Блок ABS Висока Сегашниот Терминал Блок Бариера Лента за Домашна Индустрија

200Pcs Бариера Терминал Лента Блок ABS Висока Сегашниот Терминал Блок Бариера Лента за Домашна Индустрија

DEN 1466.16

Пристапност
Во достапна форма

Целта-Бариера терминал лента блок може да се реализира електрична конекција, што жица врска повеќе не се погодни за примена.Технологија-Завртка терминали користи висока јачина појачани бакар завртки, кои се поцинкуван, не пропаѓање, и добра електрична спроводливост.Материјал-Железнички база завртка конектор е изработен од ABS, висока цврстина, не е лесно да се скрши, и издржливи.Лесен за Употреба-водич железнички комбинација терминал блок е удобен да го инсталирате и расклопување, лесно да се работи, и лесен за употреба.Карактеристики-Висока Сегашниот Терминал Блок усвојува железнички тип жици метод, и жици плоштади достигнува 60‑100m2.Како да го Користите : 1. Лента на изолација слој на жица и да се стави жицата во терминал 2. Вметнете крст шрафцигер и да се сврти обратно од стрелките за да ги ротира crimping линија на дното 3. Вметнете ја жицата во длабока крајот на терминалот дупка 4. Ротацијата на стрелките на часовникот за да се стега жица цврсто Спецификација : Предмет Тип : Бариера Терминал Лента Блок Материјал : ABS,Бакар Модел : TBR-10 Намена : За Реализација на Електрична Конекција, Што Жица Врска Повеќе не се Погодни за Примена Напон : 600 V Струја : 10 A Врска Плоштади : 0.75~1.5mm2 Метод на Конекција : Железнички Инсталација Процес на Производство : Бакар Делови Поцинкуван Пакет Листата : 200 x Бариера Терминал Лента Block20 x Одбивни 1 x Тандем Појас Забелешка : не се користи во влажни движат области.

Главните карактеристики

Item Type:
Barrier Terminal Strip Block
Material:
ABS,Copper
Model:
TBR-10
Purpose:
For Realizing Electrical Connection, Making Wire Connection More Convenient for Application
Voltage:
600V
Current:
10A
Connection Squares:
0.75~1.5mm²
Connection Method:
Rail Installation
Production Process:
Copper Parts Galvanized 
Package List:
200 x Barrier Terminal Strip Block20 x Baffle :
1 x Tandem Belt :
Note:
Do not use in wet wading areas. :
Избор на клиент