.

.

8PCS-Транспарентно Лице-Shield Маска за Обновливи Анти-Магла - Заштита Стакло Инсталација Удобно YIDERBO

8PCS-Транспарентно Лице-Shield Маска за Обновливи Анти-Магла - Заштита Стакло Инсталација Удобно YIDERBO

DEN 298.56

Пристапност
Во достапна форма

8 PCS Еднократно Користење на : Безбедност на лицето shield е лесно да се чисти со вода или алкохол дезинфекција, која е еднократно и издржливи.Висока Светлина : Shield материјал е лесен и целосно транспарентни ,откине филмот да го користите, удобно сите-ден се носат и јасна видливост.Стабилна Headband : Еластична лента со дупка која може да се прилагоди според главата големина и да се задржи здрав без паѓа надвор,Погодна за возрасни и деца; Мек сунѓер обезбеди поудобно за долго време облечен.Целосна Покриеност : Секој Shield е 13 x 9 инчи ,поголема големина покритие за повеќе безбедно,обезбедува најдобра заштита од капки, плунка,поздравниот и ломотене.Анти-Магла Дизајн : Направен од 0.25 MM тенка дебелина.Третирани со двострано премачкување со анти-магла МИЛЕНИЧЕ материјал за да се подобри максимална видливост,како што се избегне утринска магла блокиран штитот гледање.

Главните карактеристики

Избор на клиент