.

.

PLA Филамент 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено 1kg (2.2 lb), Природно Дрво во Прав Додаде Погоден за FDM Печатач-Црната шума

PLA Филамент 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено 1kg (2.2 lb), Природно Дрво во Прав Додаде Погоден за FDM Печатач-Црната

DEN 909.60

Пристапност
Во достапна форма

ДИМЕНЗИОНАЛНИ ТОЧНОСТ 1 кг гајтанот (2.2 lbs).ВИСОК КВАЛИТЕТ на ПЕЧАТЕЊЕ : Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и мазнење .Не затнување, не , не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.ПРЕМИУМ PLA ФИЛАМЕНТ : PLA 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти.направени на животната средина-пријателски природни материјали.ВАКУУМ ЗАПЕЧАТЕНИ : печатач filaments се вакуум запечатени и спакувани за да се осигура дека тие можат да бидат зачувани во најдобар квалитет.ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ & ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ : Поддршка на речиси сите FDM 3 D принтери на пазарот,кои широко се користат во индустриското производство, медицински апликации, индустриски вештини, лични DIY, итн.Име на производ : PLA+ДРВО печатење filament Elongation на пауза : ≥2.0%Затегнувачка цврстина : 380 KG/CM2 Hot кревет температура : 30°C-50°CBubbles : 100% без bubbles Printing температура од 190°C-210°CImpact сила 3.2 КЈ/M2 Flexural modulus 85 KG/CM2 Diameter 1.75 MMNet тежина е за 1 KG.

Главните карактеристики

Избор на клиент