.

.

Влажност Комора Кабинет

Влажност Комора Кабинет

DEN 864.00

Пристапност
Во достапна форма

Влажност комора кабинет.Влажноста на воздухот е генерирана од страна на испарување на водата во посебен оддел на обезбедување на вода капки слободна атмосфера.Ова осигурува одлична униформност & стабилност на комората на животната средина.Резервоар за вода резервоарот е предвидено од која е опремена со плови вентил за да се одржува нивото на водата во генератор на пареа во резервоарот.Сите шевовите се лачно-заварени &passivated за сила & издржливост.Комора за внатрешни работи се фабрикувани од нерѓосувачки челик со досадна заврши и надворешноста е од нерѓосувачки челик / G. I. Прав обложени.Внатрешните работи комората е вода & пареа тесни високо-одделение од нерѓосувачки челик.Мулти панел за прикажување на вратата го спречува кондензација & овозможува производ видите.Внатрешниот & надворешниот вратите се затворени низ целиот периметар со силиконски сунѓерот гумена заптивка.Висока ефикасност циркулацијата на воздух систем е составен дел на комората за градежништво.Ова директно се вози дизајн има проширено вратило електричен мотор заедно да алуминиум центрифугални компресор тркала.Оваа хоризонтална струење низ комора работен простор обезбедува уште & точни температура & влажност од тебе.Детали за ПИД КОНТРОЛЕР Висока стабилност & сигурност 0.1 ок Резолуција за температура & 0.1% Резолуција за Влажност RH Опсег : 40%RH - 85%RH Точност : ±0.2 ок / ±5.0 % RH Униформност : ±1.0 ок / ±5.0 % RH Коцки : SS Перфорирани фах Temp : - 5degree да 60degree Доставени без гас се должи на ВОЗДУХОТ ТОВАР , Гас може да биде исполнет од локалниот пазар од како AC или Замрзнувач , техничар Работат на 220volt ( 110volt на барање) Љубезно го потврди, во моментот на ставање на ред.

Главните карактеристики

Избор на клиент