.

.

Kozart Ланци за Снег, 6 Компјутери Итни Гуми Синџири за Подигнување Камиони/Автомобили/SUV/АТВ, Универзална Анти се Лизга на Ланци за Снег Задебелена TPU, Прилагодлив Влеч

Kozart Ланци за Снег, 6 Компјутери Итни Гуми Синџири за Подигнување Камиони/Автомобили/SUV/АТВ, Универзална

DEN 1319.76

Пристапност
Во достапна форма

【Лесна Инсталација s гуми и површината на патот.Ограничувањето за брзина изнесува 30 km, но овие ланци за снег работи најдобро ако се вози под 25 mph.Обидете се да не кочница тешко или забрза брзо кога ги користите.Ремени не треба да биде инсталиран на или во близина на воздушен вентил.Обилните и ледените патишта, може да биде тешко да патува во текот на зимата.Еден од најдобрите начини за безбедно возење во овие услови е со користење на гуми опремени со ланци за снег.Тие ќе ви овозможи да се справи со зимски патишта повеќе безбедно и ефикасно.Овие гуми синџири се универзални компатибилен кои се дизајнирани за SUV автомобили пикап АТВ, патнички автомобили, мини-комбиња, итн.Ве молиме имајте предвид дека челични тркала центар и железо тркала центар не е применливо.Овие гуми синџири одговара за гуми ширина на опсег од 6.5-11.2 инчи (165 мм-285 mm).Информации за вашите гуми е на гуми sidewall над rim.Првите три бројки укажуваат на гуми ширина.Се препорачува 1 сет (6 парчиња) за FF или FR, 2 сетови (12 компјутери) за AWD.Стави гуми синџири на предните гуми за Пред-wheel-drive возила, ги стави на задните гуми за задните тркала-вози возила.Ги стави на четири гуми за All-wheel-drive возила.Yes (да).Анти за сопирање се спречи возила од лизгање.ABS не мора ништо да се направи со ланци за снег, кои ќе им овозможат на возачот да имаат поголема контрола на снег и мраз.

Главните карактеристики

Избор на клиент