.

.

5Pcs Бариера Терминал Лента Блок ABS Висока Тековната Конектори Бариера Блокови за Домашна Индустрија

5Pcs Бариера Терминал Лента Блок ABS Висока Тековната Конектори Бариера Блокови за Домашна Индустрија

DEN 945.36

Пристапност
Во достапна форма

Целта-Бариера терминал лента блок може да се реализира електрична конекција, што жица врска повеќе не се погодни за примена.Технологија-Завртка терминали користи висока јачина појачани бакар завртки, кои се поцинкуван, не пропаѓање, и добра електрична спроводливост.Материјал-Железнички база завртка конектор е изработен од ABS, висока цврстина, не е лесно да се скрши, и издржливи.Лесен за Употреба-водич железнички комбинација терминал блок е удобен да го инсталирате и расклопување, лесно да се работи, и лесен за употреба.Карактеристики-Висока Сегашниот Терминал Блок усвојува железнички тип жици метод, и жици плоштади достигнува 60‑100m2.Како да го Користите : 1. Лента на изолација слој на жица и да се стави жицата во терминал 2. Вметнете крст шрафцигер и да се сврти обратно од стрелките за да ги ротира crimping линија на дното 3. Вметнете ја жицата во длабока крајот на терминалот дупка 4. Ротацијата на стрелките на часовникот за да се стега жица цврсто Спецификација : Предмет Тип : Бариера Терминал Лента Блок Материјал : ABS,Бакар Модел : TBC-200 Намена : За Реализација на Електрична Конекција, Што Жица Врска Повеќе не се Погодни за Примена Напон : 600 V Струја : 200 A Врска Плоштади : 60-100m2 Метод на Конекција : Песна Тип Процес на Производство : Поцинкуван Бакар Делови Пакет Листата : 5 x Бариера Терминал Лента Block1 x Тандем Појас Забелешка : не се користи во влажни движат области.

Главните карактеристики

Item Type:
Barrier Terminal Strip Block
Material:
ABS,Copper
Model:
TBC-200
Purpose:
For Realizing Electrical Connection, Making Wire Connection More Convenient for Application
Voltage:
600V
Current:
200A
Connection Squares:
60-100m²
Connection Method:
Track Type
Production Process:
Galvanized Copper Parts
Package List:
5 x Barrier Terminal Strip Block1 x Tandem Belt :
Note:
Do not use in wet wading areas. :
Избор на клиент