.

.

SYONER Shockproof Телефон Случај Покритие за LG Aristo 5 / LG Aristo 5+ / LG Среќа 3 / LG Risio 4 / LG Феникс 5 / LG K8X / LG K31 / LG Почит Монарх (5.7, 2020) [Црна]

SYONER Shockproof Телефон Случај Покритие за LG Aristo 5 / LG Aristo 5+ / LG Среќа 3 / LG Risio 4 / LG Феникс

DEN 190.80

Пристапност
Во достапна форма

Компатибилен со LG Aristo 5 / LG Aristo 5 Плус / LG Среќа 3 / LG Risio 4 / LG Феникс 5 / LG K8 X / LG K31 / LG Почит Монарх (5.7", 2020).Материјал : Тешко премиум поликарбонат (PC) материјал [надворешниот слој] и тешко TPU материјал [внатрешниот слој].Двоен слој заштитна дизајн : Внатрешна TPU да ги апсорбира шоковите и влијание, додека надворешниот тешко КОМПЈУТЕР материјал заштита на вашиот уред од гребнатини, капка, испакнатините, нечистотија, маст, и отпечатоци од прсти.Токму намали отвори за да се овозможи целосен пристап до кориснички интерфејс, на камерата леќи на камерата, џек за слушалки, звучникот и микрофон.Случај само, Екран заштитник НЕ е вклучена во пакетот.Карактеристики : 1. Материјал : TPU & Поликарбонат(PC). 2. 2 парче шок абсорбента рамката е направена на тешко надворешно PC (поликарбонат) обвивка и внатрешен TPU случај снабдување двојна заштита од гребнатини, испакнатините, нечистотија, маст, и отпечатоци од прсти. 3. Убаво дизајниран во избор на различни бои со детални намали за совршено да комплимент вашиот телефон е оригинален изглед, одржување на вашиот личен стил. 4. Snap on/off дизајн овозможува лесно отстранување за измени и чистење. 5. Прецизни отвори за сите копчиња и пристаништа се задржи вашиот телефон целосно функционална кога се опфатени.Компатибилен со : За LG K31 / K300 / K300 QM За LG Aristo 5 (K300 MM) За LG Aristo 5 Плус (K300 TM) За LG Среќа 3 За LG Risio 4 За LG Феникс 5 (K300 AM) За LG K8 X За LG Почит Монарх За LG K300 PS Пакетот Вклучува 1 x SYONER Случај Капак.

Главните карактеристики

Избор на клиент