.

.

ATARAXIA УМЕТНОСТ Флексибилни PLA Плус (PLA+) 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm ЦРВЕНА ,Подобро Отколку TPU, 1kg (2.2 lb) Гајтанот, 89A Брегот Цврстина, со Патентирана Формула Компатибилен Bo

ATARAXIA УМЕТНОСТ Флексибилни PLA Плус (PLA+) 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm ЦРВЕНА ,Подобро Отколку TPU, 1kg

DEN 959.76

Пристапност
Во достапна форма

【Патентиран флексибилни формула & 89 A Брегот Цврстина】 - Ataraxia Уметност е флексибилен PLA плус е патентирана формула која зеде години за да се усоврши и ослободување.FPLA+ е пофлексибилен отколку TPU филамент и полесно да ја користите.Одлична за различни проект како чевли табани, телефон случај & многу повеќе.Достапно во следните Pantone Исти бои : Црвена, Црна, Жолта, Златна, Виолетова, Бела, Сина, Зелена, Prusa Портокал & чоколадо. 【Компатибилен со Bowden Екструдер и Директно да се Вози】- Ataraxia Уметност е Флексибилен pla филамент Работи со било 3dprinter, без оглед на тоа што директно диск или Bowden екструдерите.TPU филамент 175mm од друга страна не ќе работат со Bowden екструдер 3dprinters.Ова вклучува Ender 3 V2 и Prusa Мини.Покрај тоа, сите наши репортажите се екстремно прецизен, има димензионални точност од +/- .03 mm. 【Заглави слободни & Балон за слободни fpla Плус филамент 1.75 mm】- Сите FPLA+ филамент доаѓа со иновативна формула за да ги задржи метежот слободен балон за слободни и ги заглави слободни.За да се заштити од влага на нашите PLA филамент, тие доаѓаат во печат пакети.ве молиме да користите нашата премиум вакуум resealable складирање торби за да ги задржите свежи и го спречува оксидирачки.Нашите кеси може да се користи со било правосмукалка. 【Највисок Квалитет на Печатење и Предлог】 - НИ увезените највисок квалитет суровини се користат да се направи нашите Fpla+ филамент, што ги прави далеку подобри потоа tpu филамент.FPLA+ филамент Препорачува Истиснување/Млазницата 0.4-0.6 мм, се Препорачува Temp 190 - 210 C (374 - 410 F), Кревет Temp 0 - 40 C (32 - 104 F), Брзина на Печатење 60 - 90 mm/Sec. Нашите PLA filaments ролна график покажуваат колку материјал лево во гајтанот. 【 Ataraxia Уметност FPLA Филамент Гаранција и Компатибилност】 - Доживотна гаранција со Сите наши производи, доколку сте незадоволни, контактирајте со нас и ние ќе ви обезбеди целосна наплата и/или замена.Повратни информации и сугестии се многу добредојдени.Нашите FPLA + filaments се компатибилни со повеќето од 3 D печатари како MK3, Ender 3, ender 3 про, Prusa, Monoprice Мини Делта, Flash Forge создателот & многу повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент