.

.

Масло Спреј Шише, Пролет Рака Масло Лименки Леано Железо за Велосипеди

Масло Спреј Шише, Пролет Рака Масло Лименки Леано Железо за Велосипеди

DEN 1857.60

Пристапност
Во достапна форма

ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО : На oiler е направен од леано железо, а на површината е обоен, кои се издржливи и отпорни на корозија.ШИРОКА УПОТРЕБА : Може да се широко се користат во велосипеди, мотоцикли, автомобили, апарати за дома, машини, итн.МАЗНА ПРОЛЕТ : изворот на oiler е мазна, е труд заштеда и ефикасен кога се користи, и подмачкување брзина брзо.ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН : На хуманизирано дизајн на нафта може, со криви притискање се справи, е удобно да го држат во рака.ЦЕЛ : Погоден за подмачкување на триење делови како што се тркалање лежишта и лизгачки лежишта на различни машини.Функција : 1. ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО : На oiler е направен од леано железо, а на површината е обоен, кои се издржливи и отпорни на корозија.2. ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН : На хуманизирано дизајн на нафта може, со криви притискање се справи, е удобно да го држат во рака.3. ПРОЛЕТ : изворот на oiler е мазна, е труд заштеда и ефикасен кога се користи, и подмачкување брзина брзо.4. ЦЕЛ : Погоден за подмачкување на триење делови како што се тркалање лежишта и лизгачки лежишта на различни машини.5. ШИРОКА УПОТРЕБА : Може да се широко се користат во велосипеди, мотоцикли, автомобили, апарати за дома, машини, итн.Спецификација : Предмет Тип : Спреј Пиштол Oiler Can Material : Фрли Iron Surface Третман : Површината Спреј Бои Treatment Capacity : 200ml Fuel Вбризгување на Цевка со Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.24 in Length на Цевки : Прибл. 14cm / 5.5 во(Параметри се рачно мери, постои одредена грешка) Пакет Листата : 2 x Oiler Note : да се Чува далеку од децата, и да бидат внимателни да не го превиткате цевки енергично да предизвика до неповратно оштетување.

Главните карактеристики

Item Type:
Spray Gun Oiler Can
Material:
Cast Iron
Surface Treatment:
Surface Spray Paint Treatment
Capacity:
200ml
Fuel Injection Pipe Diameter:
Approx. 6mm / 0.24in
Length of Tubing:
Approx. 14cm / 5.5in
(Parameters are manually measured, there is a certain error) :
Package List:
2 x Oiler :
Keep away from children, and be careful not to bend the tubing vigorously to cause irreversible damage :
Избор на клиент