.

.

Hozee Камера УВ CPL Филтер Леќа, УВ CPL Леќа Филтер Поставени Мулти Обложени Водоотпорен за Камери(77mm(1498))

Hozee Камера УВ CPL Филтер Леќа, УВ CPL Леќа Филтер Поставени Мулти Обложени Водоотпорен за Камери(77mm(1498))

DEN 1478.40

Пристапност
Во достапна форма

Одлични Перформанси Водоотпорен : двете водоотпорен слој филм прави леќата и не е лесно да се биде обоено, и ефикасно ги штити леќа.Тоа е погоден за фотографи за да се создаде во груби средини.УВ Филтер Леќа : УВ филтер леќа може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да се подобри јасноста и репродукција на боите ефект.FLD Филтер Леќа : леќа филтер често се користи во пејзаж снимки да изнесам еден поспана пурпурна ефект.Алуминиумска Рамка : Користење на висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, филтри имаат висока цврстина, отпорност на деформација, отпорност на корозија, и добра обработка на перформансите. 18 Слоеви на Двојно Двострано Слој : 16 слоеви на antireflection филм, 2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтерот и и предизвикани од светлината одраз во текот на долго изложување.Функција : 1. Алуминиумска Рамка : Користење на висок квалитет на воздушната алуминиумска легура, филтри имаат висока цврстина, отпорност на деформација, отпорност на корозија, и добра обработка на перформансите.2. 18 Слоеви на Двојно Двострано Слој : 16 слоеви на antireflection филм, 2 слоеви од водоотпорен филм ефикасно да се намали одраз на филтерот и и предизвикани од светлината одраз во текот на долго изложување.3. Одлични Перформанси Водоотпорен : двете водоотпорен слој филм прави леќата и не е лесно да се биде обоено, и ефикасно ги штити леќа.Тоа е погоден за фотографи за да се создаде во груби средини.4. УВ Филтер Леќа : УВ филтер леќа може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да се подобри јасноста и репродукција на боите ефект.5. Филтер леќа : леќа филтер често се користи во пејзаж снимки да изнесам еден поспана пурпурна ефект.Спецификација : Предмет Тип : Мулти Обложени 3 Парче Филтер Kit Model : УВ заштита на Леќите Filter / CPL Леќа Filter / Леќа Filter Material : Алуминиум Легура + Оптички Glass Product Боја : Како на Слики Прикажани Производ Тежина : Околу. 121-127g / 4.3-4.5 оз Пакет Листа : 1 x УВ Леќа Filter1 x CPL Филтер Леќа 1 x Леќа Filter1 x Филтер за Складирање Торба.

Главните карактеристики

Item Type:
Multi Coated 3 Piece Filter Kit
Model:
UV Protective Lens Filter / CPL Lens Filter / Lens Filter
Material:
Aluminum Alloy + Optical Glass
Product Color:
As Pictures Shown
Product Weight:
Approx. 121-127g / 4.3-4.5oz
Package List:
1 x UV Lens Filter :
1 x CPL Lens Filter  :
1 x Lens Filter :
1 x Filter Storage Bag :
Избор на клиент