.

.

1 Галон Пластични Jugs со Капа, BPA Free, Трајни Хемиски Одделение HDPE Пластика, Станбени и Комерцијални Употреби (4 x Pack 1 за Галон) произведено во САД

1 Галон Пластични Jugs со Капа, BPA Free, Трајни Хемиски Одделение HDPE Пластика, Станбени и Комерцијални Употреби

DEN 548.16

Пристапност
Во достапна форма

1 Галон Пластични Jugs со Дете Отпорни Капаци, BPA Free, HDPE Пластика, Станбени и Комерцијални Употреби (4 x Pack 1 за Галон) произведено во САД.Сите Намена Јасно Пластика Jugs – Наменета за чистење решенија, автомобилската течни производи, се концентрира детергенти и сапуни и други станбени или индустриски одделение средства за чистење овие големи пластични jugs се направени за правилно складирање.Leakproof, Дете Отпорни Капаци – Овие комерцијални пластични jugs, исто така, доаѓаат со 38-400mm завртка на капаци кои помогнат на децата од пристапување на хемикалии и обезбедување не постојат spills или мензи за време на транспорт или складирање.Станбени или Комерцијална Употреба – Идеален за создавање на сопствени средства или додавање на вода да се концентрира формула овие 1 галон и половина галон пластични jugs го прават тоа полесно да се развие, чување и транспорт на вашиот сопствен чистење решенија.Издржливи Складирање – потешки должност пластика, погодно носат справи, и течење отпорни капаци направи овие јасно пластика jugs подобро за краток или долг рок хемиски складирање.Тие се безбедни за чување во плакари, pantries, или умерена контролирани области.Направена со HDPE пластични овие пластични jugs со капаци се лесни за употреба, нудење долготрајни флексибилност, а се поддржани од страна на нашите 100% пари гаранција за враќање за да се обезбеди вашето вкупно задоволство, од почеток до крај.

Главните карактеристики

Избор на клиент