.

.

3D Printlife Omni: PLA врз Основа ABS Аналогни, 1.75 mm Algix 3D Печатач со Вжарено, Димензионални Точност

3D Printlife Omni: PLA врз Основа ABS Аналогни, 1.75 mm Algix 3D Печатач со Вжарено, Димензионални Точност

DEN 959.76

Пристапност
Во достапна форма

Ривали ABS во сила и цврстина.Повисока резолуција на печатење од ABS.Подобра отпорност на топлина слој и лепливоста од PLA.Млазницата Temp : 195℃ - 215℃.Загреан кревет не е потребно.OMNI 3 D печатач со вжарено е заштитен PLA комбинација, која е лесна за употреба и да се спореди со ABS во сила и цврстина.OMNI е styrene слободни и да не бара загреан кревет или куќиште како ABS.Конечниот делови печатени со OMNI имаат многу мазна завршница.OMNI има подобра отпорност на топлина слој и лепливоста од PLA и има повисока резолуција на печатење од ABS.Идеален за воспитувачи и ентузијасти, OMNI проширува материјалните можности на повеќето основни 3d принтери тоа отпечатоци без чело кревет и поради својата ниска печати температура. * Затегнувачка Цврстина на Развлекување : 41.85 (MPa) * Затегнувачка Издолжување @ Принос : 3.88% * Затегнувачка Modulus : 2.1 (MPa).Првично развиен од страна на Algix, 3 D Printlife е горда да биде единствениот производител на своите уникатни високи перформанси 3d filaments.Направени во САД со 100% богородица смоли и прецизност производство во комбинација за реализација на крајната во конзистентни 3d печатење за хобисти да Индустрија 4.0. Секоја педа на OMNI се мери за да се осигура дека тоа е во рамките на најстрогите стандарди за квалитет, дијаметар, и ovality.OMNI е 750g на филамент рана на тешки картон гајтанот и врзани со калај крајот капа.

Главните карактеристики

Избор на клиент