.

.

10Pcs NTC Thermistor Сензор, ПВЦ Епоксидна Смола NTC Температурна Сонда Постојана Контрола на Температурата Брз Одговор Thermistor Сензор за Апарати за Дома Висока Точност 1m(5K B3470)

10Pcs NTC Thermistor Сензор, ПВЦ Епоксидна Смола NTC Температурна Сонда Постојана Контрола на Температурата

DEN 746.40

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за Користење : Мали во големина и лесен за користење, погоден за дигитални температура мерење и контрола на различни тесен простор опрема.Примена : се Користат за постојана контрола на температурата, индустриски системи, потрошувачките производи, термометри, било термички системи, итн., погоден за различни индустрии како што се апарати за дома, автомобил, канцеларија автоматизација, итн.Висока Точност : температурата сензор со висока чувствителност, брз одговор, силни пречки отпор способност и висока точност,NTC сензор на температура е висока точност, веродостојност thermistor, изработени од ПВЦ, епоксидна смола, лесен за употреба.Широка Примена : NTC thermistor сензор на температура може да се користи за домаќинство клима, фрижидери, фонтани за пиење, сушење печки, термостати, итн.Service : Ако имате било какви прашања кога купување на овој производ,можете да ни испратите е-пошта во секое време.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот.Спецификација : Предмет Тип : NTC Thermistor Сензор Материјал : ПВЦ, Епоксидна Смола Температура Мерен Опсег : -25℃ на 125℃ (-13℉ да 257℉) Заеднички : водена Капка Форма Заеднички Кабел Должина : Околу. 1m / 3.28 ft Модел Отпор Вредност Б 5 K B3470 5 K 3470 K 5 K B3950 5 K 3950 K 10 K B3435 10 K 3435 K 10 K B3950 10 K 3950 K 15 K B3950 15 K 3950 K 20 K B3950 20 K 3950 K 50К B3950 50К 3950 K 100 K B3950 100 K 3950 K Пакет Листата : 10 x Thermistor Сензор Забелешка : Температура Мерен Опсег : -25℃ на 125℃ (-13℉ да 257℉).

Главните карактеристики

Item Type:
NTC Thermistor Sensor
Material:
PVC, Epoxy Resin
Temperature Measurement Range:
-25℃ to 125℃ (-13℉ to 257℉)
Joint:
Water Drop Shape Joint
Cable Length:
Approx. 1m / 3.28ft
Model Resistance Value B 5K B3470 5K 3470K 5K B3950  5K 3950K 10K B3435 10K 3435K 10K B3950  10K 3950K 15K B3950  15K 3950K 20K B3950  20K 3950K 50K B3950 50K 3950K 100K B3950  100K 3950K  :
Package List:
10 x Thermistor Sensor :
Note:
Temperature Measurement Range:
‑25℃ to 125℃ (‑13℉ to 257℉)
Избор на клиент