.

.

3D Печатач со Вжарено, Повеќе Сјајна Лесно Да се Печати PLA Филамент Пакет, 3D Принтер потрошен материјал за Домашна Декорација Играчки

3D Печатач со Вжарено, Повеќе Сјајна Лесно Да се Печати PLA Филамент Пакет, 3D Принтер потрошен материјал за

DEN 885.60

Пристапност
Во достапна форма

10-20% полиестер прави со вжарено повеќе сјајна.Дијаметарот е 1.75 mm кој е едноставен за користење, и да работат.Висок квалитет и големата обработка, добар додаток за 3 D печатење.Лесно да се печати, може да се широко се користат за домашна декорација, играчки и подароци, итн.Filamentous PLA е лесно да се процес, како што се мелење, полирање, сечење, вбризгување и сликарство.Функција : 1. 10-20% полиестер прави со вжарено повеќе shiny2. Filamentous PLA е лесно да се процес, како што се мелење, полирање, сечење, вбризгување и painting3. Лесно да се печати, може да се широко се користат за домашна декорација, играчки и подароци, итн.4. Дијаметарот е 1.75 mm кој е едноставен за користење и operate5. Висок квалитет и големата обработка, добар додаток за 3 D printer Specification : Предмет Тип : 3 D Печатач Filament Material : PLA wire Color : Red Filament Дијаметар : Прибл. 1.75 mm / 0.1 нетолеранција : +/- 0.05 mm Printing Температура : 190-220℃Топол Кревет Температура : Не се бара, но може да се користи (до 50℃)Брзината на Печатење : 20-50мм/s Net Тежина : Околу. 1000g / 35.3 оз Пакет Листа : 1 Пакет 3 D Печатач Filament Note : да се Чува затворена кога не е во употреба.

Главните карактеристики

Item Type:
3D Printer Filament
Material:
PLA wire
Color:
Red
Filament Diameter:
Approx. 1.75mm / 0.1in
Tolerance:
+/- 0.05mm
Printing Temperature:
190-220℃
Hot Bed Temperature:
Not required, but can be used (up to 50℃)
Print Speed:
20-50mm/s
Net Weight:
Approx. 1000g / 35.3oz
Package List:
1 Bundle 3D Printer Filament :
Keep sealed when not in use :
Избор на клиент