.

.

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Huawei Чест V30 / V30 Pro/Нова 6 Хет-Принцот 0.26 mm 6D 9H Криви цел Екран Калено Стакло Филм Видиме Екран Заштитник

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Huawei Чест V30 / V30 Pro/Нова 6 Хет-Принцот 0.26 mm 6D 9H Криви

DEN 2133.60

Пристапност
Во достапна форма

Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. Ултра-тенок и одлична флексибилност.Екранот е дебела. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.Тоа има одлична адхезија. Мазна површина. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.За Huawei Чест V30 / V30 Pro / Нова 6 Хет-Принцот 0.Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите. Висока цврстина.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници. Функционална. Висока дефиниција.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.26 mm 6 D 9 H Криви цел Екран Калено Стакло Филм. Лесен за употреба. Издржливи.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Филмот има висока светлина трансмисија. Користење прекумерна сила w.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.Инсталација Instructions1.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет.

Главните карактеристики

Избор на клиент