.

.

OCESTORE D1S D1R D1C 6000K Ксенон HID Замена на Сијалица Метал Стентови База 12V 35W Автомобил Светла Светилки Главата Lights - Кристално Бела (Пакување од 2)

OCESTORE D1S D1R D1C 6000K Ксенон HID Замена на Сијалица Метал Стентови База 12V 35W Автомобил Светла Светилки

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

▶ Општи 55 W халоген светилки може само да се произведе 1000 lumens на светлината и 35 W xenon светилка произведува 3200 lumens на светлина, светлината се зголемува за 300 проценти со долго и ултра-широк агол широка визија да ви донесе невиден комфорт при возењето смисла нека ноќ е веќе мракот појасна визија во голема мера може да се намали сообраќајна несреќа стапка. ▶ HID xenon светилка користи електронска побудување гас емитуваат без волфрам постои затоа подолг животен век од околу 3000 часа во голема мера ги надминуваат вкупниот број на автомобили кога патуваат во текот на ноќта.Халоген само 500 часа. ▶ Силна заштеда на енергија : a xenon светилка е само 35 W и 55 W халоген светилка прашање е од 3,5 пати повеќе светлина во голема мера се намали товарот на возилото електричниот систем на моќ на косата спаси 40% соодветно зголемување во перформанси на возилото енергија конзервација. ▶ Прецизни Фокусна Должина : светлината исто како и оригиналниот автомобил може да се избегне сјајот Светилка сопственикот со висока температура материјали може да се избегне испарување и atomization предизвикани од осветлување. ▶ постојана излез, безбеден и сигурен : Кога возилото напојување систем и батеријата неуспехот, баласт автоматски се затвори, за да престане да работи.Спецификација : · Поставување на 2 6000 K D1 S / D1 R вклучени светилки · ОЕМ Светлата Директна Замена · Сијалица База : D1 C/D1 S/D1 R · Крстот Референтен Број : D1 S, D1 R, D1 C, 85415 C1, 85409 C1, 66042, 66140, 66141, 66142, 66144, 66146, 66150, 66154 · Водоотпорен го оценувате : IP 68 · 3000+ часа животен век, Крајната сигурност користење SSTC Технологија за да се осигурате долг живот. · Температура на бојата излез има толеранција од +/- 100 K · Lumens : 3200+ сму · Plug and Play инсталација · Светилка Напон : 12 Volts · Светилка Моќ : 35 W · 100% Тестирање.

Главните карактеристики

· Set of 2 6000K D1S / D1R bulbs included :
· OEM Headlight Direct Replacement :
· Bulb Base:
D1C/D1S/D1R
· Cross Reference Number:
D1S, D1R, D1C, 85415C1, 85409C1, 66042, 66140, 66141, 66142, 66144, 66146, 66150, 66154
· Waterproof rate :
IP 68
· 3000+ hours lifespan, Ultimate reliability using SSTC Technology to ensure long life. :
· Color temperature output has tolerance of +/- 100K :
· Lumens:
3200+ lms
· Plug and Play installation :
· Lamp Voltage :
12 Volts
· Lamp Power :
35 Watts
· 100% Tested :
Избор на клиент