.

.

U-Претвори - 12-24 x 1-1/4 Onda 5 Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Завртки Само-Дупчење (50 Парчиња)

U-Претвори - 12-24 x 1-1/4 Onda 5 Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Завртки Само-Дупчење (50 Парчиња)

DEN 974.40

Пристапност
Во достапна форма

410 не ' Рѓосувачки Челик - магнетен, hardenable одделение од нерѓосувачки челик.Обезбедува добра отпорност на корозија во блага атмосфери. 500 Hr Сол Спреј Отпор ACQ Граѓа се Компатибилни.Onda 5 Точка - Дава завртка на вежба капацитет на .125" сите на патот до .500" кога дупчење челик или алуминиум.Криви Ритам во Threads - Обезбедува одлична чип евакуација за време на инсталацијата. #12-24 x 1-1/4" Хексадецимален за Миење Главата Само за Дупчење Завртка, Onda 5 Точка, 410 Нерѓосувачки Челик, Passivated & Восок (Пакет 50).Наменети за прикачување на метал или алуминиум да метал или алуминиум во благо корозивни средини, овој елемент е оценет на 500 hr сол спреј и е ACQ Компатибилни.Onda Завртки се еден вид на само-прислушување завртки, кои се дизајнирани да ударна дупка и допрете своите нишки истовремено, заштеда на инсталерот време на пред-дупчење дупки онаму каде што е потребно.Вежба Капацитет (.125" - .500") се Препорачува Вежба Брзина (1500) **ги Исполнува F. I. П-1000.7 за torsional сила & вежба брзина **ги Исполнува SAE J78 за извршување & димензионални спецификации.

Главните карактеристики

Избор на клиент