.

.

Светилник Осветлување Lucci Воздух Moonah 52-инчен LED Светло со Далечински Управувач Тавански Вентилатор, 21289501, Бела Основа со Бела Ножеви

Светилник Осветлување Lucci Воздух Moonah 52-инчен LED Светло со Далечински Управувач Тавански Вентилатор, 21289501,

DEN 7367.76

Пристапност
Во достапна форма

MULTI-SPEED – На Moonah 4-сечилото фан е енергетски ефикасен тавански вентилатор кој доаѓа со 3 ниво мулти-брзина на далечинскиот управувач и висок струење.Светло-адаптибилен и тишина, овој навивач е совршен современа мешавина на функционалност, стабилност, и дизајн.МОДЕРЕН ДИЗАЈН – Нашите Moonah фан е опремено со бела ABS и челик.Димензиите се 12 инчи висок x 52 инчи широка x 52 инчи длабоки, надополнување на поставување на вашиот простор.Ова парче е сите бела од светлината тела на лопати се вклопуваат за секоја соба или патио.ДАЛЕЧИНСКИ КОНТРОЛИРАНИ Опремени со 3 брзина далечинска контрола, можете да ја следат брзината, насоката и интензитетот на струење со овој фан.Дизајниран да биде персонализирана и енергетски ефикасен.РЕВЕРЗИБИЛНА МОТОР – го Промените ова фан за "зимски режим" со удар на прекинувач за заштеда на енергија и трошоците.Зимски режим промени на сечилото насока да anticlockwise, туркање топол воздух против таванот и по ѕидови, докажано да се намали греење трошоци, до 10%.ВИСОК КВАЛИТЕТ и КОМПАТИБИЛЕН – На изработка на овој фан има 4 ножеви со димензии од 22 инчи должина x 5.5 инчи ширина.Ова им овозможува широка дистрибуција на воздух во текот на вашата соба.Таа користи AC, D7x0.6 мотор.Ексклузивно за Светилник Осветлување за над 30 години, Lucci Воздухот е познат по својот супериорен квалитет и да се фокусира на технологија.На изработка на овој елегантен, индустриски фан е ножеви quells бучава и овозможува мирен дистрибуција на воздух во текот на вашата соба.На Lucci Воздух Moonah е одржлива и ефикасна не-dimmable затворен или отворен тавански вентилатор, опремени со луксузни карактеристики, паметни дизајн, и прилагодливи функционалност.На Moonah стил е елегантен и едноставен, и шик бела, тоа може да се дополнуваат секоја соба без одземање од вашиот декор.доаѓа со високи перформанси ABS ножеви, diecast мотор, 3-брзина далечински управувач со ѕид holster.Интегрирани не-dimmable LED светло за полнење ќе заличи вашата соба или патио со 890 lumens во 3000k топло бела светлина.Зимски/Летен режим овозможува за дополнителна удобност сите во текот на годината.Едноставноста во дизајнот и цврсти ножеви им даде на оваа фан дизајнер жалба.

Главните карактеристики

Избор на клиент