.

.

#10 x 3/4 Пан Главата Само за Дупчење Завртки, Филипс Диск, 410 не ' Рѓосувачки Челик Лист Метални Навртки,Само Тапкање, Dovetail Завртки, Пакување од 100

10 x 3/4 Пан Главата Само за Дупчење Завртки, Филипс Диск, 410 не ' Рѓосувачки Челик Лист Метални Навртки,Само

DEN 198.96

Пристапност
Во достапна форма

Завртка Тип : 100 КОМПЈУТЕРИ x #10 x 3/4" Пан Главата Само за Дупчење Завртки (Спецификации опишана во третата слика).Завртка Должина : 3/4 инчи или 19mm (мерено од под главата); Покриеност : Целосна Конец;.Филип Се Вози Бр. #2; Висина на главата : 3.25 мм да 3.55 мм; Должина на Дупчење Точка : 8.3 mm; Дијаметар на главата : 9.14 мм да 9.5 mm.Направени од 410 нерѓосувачки челик (без слој надвор), обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини.Употреба : Дрво, Метал и други тешки материјали.ГОЛЕМИНА : #10 x 3/4" Спецификација : Навој Дијаметар : #10 (4.8 мм) Завртка Должина : 0.75 инчи (19 мм) Материјал : 410 Нерѓосувачки Челик ( Затегнувачка - 180,000 PSI, Цврстина - 40 Rockwell C) Тема Тип : ОН Тема Стил : Десната Рака Инсталација Тип : Завртка Во Боја : Сребро Тон Пакет се Вклучени : 100 КОМПЈУТЕРИ За Пан Главата Само за Дупчење Завртки Пан главата само за дупчење завртки се дизајнирани со рамен врв и на вежба точка на совет да се пред-воена вежба на завртката дупка што ќе се оди со "возбудливоста-како" акција (провира или дупчење) за да се елиминира посебна дупчење, прислушување и инсталација акции.Должината на вежба одредува материјал дебелина која завртка сигурно може да се каже навлезат.Тие се идеални се користи за дрво, метал или други цврсти материјали и познати по нивните effecient апликација перформанси и издржливост.Може да се види околу нив, бидејќи тие се широко се користи во различни индустрии како што се градежништвото, производство, инженеринг, монтажа и така натаму.Висок квалитет 401 нерѓосувачки челик обезбеди совршена сила и добра отпорност на корозија во лоши средини како висока температура, ладното време и висока влажност области и без потреба за одзема време и скапи за одржување.Контакт со Нас : Ако имате било какви прашања при користење на, ве молиме слободно контактирајте со нас преку порака.

Главните карактеристики

Избор на клиент