.

.

Edsal TRK-482478W5 Црна Челик Shelving, 78 Висина x 48 Ширина x 24 Длабочина

Edsal TRK-482478W5 Црна Челик Shelving, 78 Висина x 48 Ширина x 24 Длабочина

DEN 3552.00

Пристапност
Во достапна форма

Shelving единица со пет прилагодливи жица полиците и 1000 lb.по полица капацитет, рамномерно распоредени, е погоден за организирање и чување на предмети.Рамка има црна заврши и е направен од челик за сила.Полиците се прилагоди во 1-1/2" на зумот да се сместат предмети на различни височини.На полиците можат да се инсталираат со зрак и се подготвуваат рабовите свртени надолу за рамен складирање површина или свртени нагоре за да креирате послужавник.Собранието е потребно, инструкции и вклучува хардвер, алатки за собрание не се вклучени.Оваа Edsal 78 во.H 5-полица Тешки-Должност Челик Shelving Единица може да се состави хоризонтално или вертикално.Единицата карактеристики 5-челик полиците кои се прилагоди на секои 1-1/2 во.за да помогне да се создаде кориснички простор за складирање.Единицата е издржлив челична конструкција може да ги поддржи носивост до 5000 lb.

Главните карактеристики

Избор на клиент