.

.

X-DREE 4-48 55 Степен Нишка 20 Лист Завртка Теренот Gage Мерач(4-48 Rosca de 55 grados Калибар де пасо де tornillo де 20 hojas Calibrador

X-DREE 4-48 55 Степен Нишка 20 Лист Завртка Теренот Gage Мерач(4-48 Rosca de 55 grados Калибар де пасо де tornillo

DEN 216.96

Пристапност
Во достапна форма

Име На Производ : Завртка Теренот Колосек;Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Вкупната Големина(Затворена) : 6.4 x 1.1 х 0.5 cm / 2.5"x 0.4"x 0.2"(L*W*T);Завртка Теренот : 4, 4.5, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,14, 16, 18, 19, 20, 22, 24, 28,40,48. Лист Број : 20;Боја : Како на Сликата Shown.Net Тежина : 17g(Peso Neto : 17g.Пакет Содржина : 1 x Завртка Теренот Мерач(Contenido del paquete : 1 x tornillo Теренот Колосек. 4-48 55 Степен Нишка 20 Лист Завртка Теренот Gage Gauge Specification : Опис : на Теренот означени на листот.Тесен дизајн на лисјата дозволи проверка на внатрешни теми и надворешни теми.Нерѓосувачки Челик случај со виткање остава на двата краја.За утврдување на висината на различни теми.Опис на Spanish4-48 Rosca de 55 grados Калибар де пасо де tornillo де 20 hojas Calibrador Nombre del producto : medidor де inclinación де tornillo; материјал : acero inoxidable Tamaño вкупно (cerrado) : 6.4 x 1.1 х 0.5 cm / 2.5' 'x 0.4' 'x 0.2' '(L * W * T); Пасо де tornillo : 4, 4.5, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,14, 16, 18, 19, 20, 22, 24, 28,40,48 Numero де hoja : 20; Боја : se muestra en la imagen Peso Neto : 17g Contenido del paquete : 1 x tornillo Теренот Колосек.

Главните карактеристики

Description:
Pitch marked on leaf. :
Narrow design of leaves permits checking of internal threads and external threads. :
Stainless Steel case with folding leaves at both ends. For determining the pitch of various threads. :
Description in Spanish :
4-48 Rosca de 55 grados Calibre de paso de tornillo de 20 hojas Calibrador :
Nombre del producto:
medidor de inclinación de tornillo; material
Tamaño total (cerrado):
6.4 x 1.1 x 0.5 cm / 2.5' 'x 0.4' 'x 0.2' '(L * W * T); Paso de tornillo
Número de hoja:
20; Color
Peso Neto:
17g
Contenido del paquete:
1 x tornillo Pitch Gauge
Избор на клиент