.

.

iJunwin Педикир Абразивни Капи/Пескарење Капи 10pcs φ16 За Маникир Нокти Поднесување И Педикир Callus Отстранување (Портокал Крупни-P80 Цилиндрична форма)

iJunwin Педикир Абразивни Капи/Пескарење Капи 10pcs φ16 За Маникир Нокти Поднесување И Педикир Callus Отстранување

DEN 213.60

Пристапност
Во достапна форма

Големина : φ5 : 5 * 11mm / φ7 : 7 * 13mm / φ10 : 10 * 15mm / φ13 : 13 * 19mm / φ16 : 16 * 26mm (Кол * Должина).Боја : црна / кафеава / портокал / red / жолта / зелена.Облик : Цилиндрични круг носот / Цилиндрични облик / Цилиндрични ponited носот.Грануларност : Цврста(P80) / Среден(P150) / Ред(P240).Пакување : 10 парчиња Пескарење Капи + 1 buc Гума Mandrel.Вовед : Полирање да ги отстраните мртвите кожата и calluses на нозете.На пескарење капа се карактеризира со еднократна употреба, безбеден, хигиенски, лесен, ефикасен, заштеда на време и труд за заштеда.На пескарење капа поставата е направен од 100% чиста памучна крпа, која е еластична, високо отпорна на блокирање, не генерира топлина кога се користи, како и ефикасно ги штити кожата на нозете.предност : 1. Високата цена перформанси, висока полирање ефикасност, анти-блокирање и добра отпорност на абење. 2. 3 видови на форми, 5 видови на големини, 6 видови на бои, 7 видови на грануларност, обезбеди мулти-агол, сите круг нога нега и полирање. 3. Единствен стандард големина, погодно за утовар и истовар. 5. Доволно залихи за да се обезбеди брза испорака. 6. Производот нема дефект го оценувате да се осигура дека сите пескарење капи се користи во добра состојба.Соодветните додатоци : Гума Mandrel(месо тело со Дијаметар : φ2.35mm) Примена сценарија : нога нега институции, нога масажа институции, нога клиники, ноктите салони, лица кои имаат потреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент