.

.

ASOMI 300pcs Пескарење Бендови 80# 120# 180# Ронки Датотека Нокти Маникир Педикир Алатка со Опруга

ASOMI 300pcs Пескарење Бендови 80 120 180 Ронки Датотека Нокти Маникир Педикир Алатка со Опруга

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

180# Опремени со непречено површината за совршено да се отстрани природни нокти и кутикулите. 120# ви Помогне брзо да се намали ноктите, од страна на ноктите, форма и непречено да помине форма. 80# лесно може да се отстранат ноктите гел за покривање или вештачки нокти.Пескарење бендови е направен од високо‑квалитет sandpaper, која има висока цврстина, отпорност на триење, и нема да се распадне при користење.Окно има дијаметар на 2.35 мм, кој е погоден за повеќето помине уметност машини.Тоа се користи за мелење, мазнење, обликување и полирање.Лесен за употреба, вметнете ја пескарење бендови во окно, и потоа можете да ја користите за нокти.Различни ронки видови имаат различни мелење ефекти.Функција : 1. Може да полски природни нокти и вештачки нокти, отстранете помине гел и ноктите во прав, лак гел, итн.На состанокот различни барања.Спецификација : Предмет Тип : Пескарење Бендови Материјал : Песок Хартија, Метал Количина : 100pcs Браун + 100pcs Црна + 100pcs Бели + 1pc Вратило Ронки : Браун 80#, Бела 120#, Црна 180# Бунари со Дијаметар : Прибл. 2.35 mm / 0.09 во Пескарење Бендови Дијаметар : Прибл. 1.3 x 0,8 cm / 0.5 x 0.3 во Употреба : 80# : Отстранете гел или лак, исто така, може да се користи за да се скрати на доградба на акрилни или вештачки нокти 120# : Да датотека ноктите и обликот непречено 180# : Отстрани cuticle на природни нокти, ве молиме имајте на ноктите вежба во ниска брзина Пакет Листата : 100 x Браун Пескарење Бендови 100 x Црното Пескарење Бендови 100 x Белата Пескарење Бендови 1 x Вратило .

Главните карактеристики

Избор на клиент