.

.

ЏИН-НИ Видиме Екран Заштитник Компатибилен за Галакси A90 5G / A70s Шапка-Принцот 0.26 mm 6D 9H Криви цел Екран Калено Стакло Филм Мобилен Телефон Acccessories

ЏИН-НИ Видиме Екран Заштитник Компатибилен за Галакси A90 5G / A70s Шапка-Принцот 0.26 mm 6D 9H Криви цел Екран

DEN 1437.60

Пристапност
Во достапна форма

На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Користење прекумерна сила w.Инсталација Instructions1.Филмот има висока светлина трансмисија.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време. Мазна површина.Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време. Висока цврстина.26 mm 6 D 9 H Криви цел Екран Калено Стакло Филм. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. Лесен за употреба. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити.За Галакси A90 5 G / A70s Шапка-Принцот 0.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично. Ултра-тенок и одлична флексибилност. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.Екранот е дебела.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време. Функционална. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот.Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.

Главните карактеристики

Избор на клиент