.

.

200pcs Железнички Терминал Блок ABS Жица Врска Терминал Блок за Електрична Конекција

200pcs Железнички Терминал Блок ABS Жица Врска Терминал Блок за Електрична Конекција

DEN 1206.96

Пристапност
Во достапна форма

Добра Електрична Спроводливост-се усвојува висока јачина појачани бакар завртка, која е поцинкуван, nonslip, и има добар електрична спроводливост.Лесно Операција-железнички комбинација терминал блок е удобен да го инсталирате и расклопување, и работата е едноставна и лесна за користење.Целта-Овој терминал блок може да се реализира електрична конекција, што жица врска повеќе не се погодни за примена. 200pcs во Вкупно-Вклучувајќи 200pcs универзална жици терминали, високи перформанси, може да се користи за долго време.Квалитетни Материјали-со Користење на високо квалитетна ABS школка, висока цврстина, не е лесно да се пробие и издржливи во употреба.Како да го Користите : 1. Лента на изолација слој на жица и да се стави жицата во цевка терминал 2. Вметнете крст шрафцигер и да се сврти CCW за да ја ротирате crimping линија на дното 3. Вметнете ја жицата во длабока крајот на терминалот дупка 4. Rotate Г.С. да се стега жица цврсто Спецификација : Предмет Тип : Железнички Терминал Блок Материјал : ABS+Црвено Бакар Модел : TBC-10 Цел : Да се реализира електрична конекција, што жица врска повеќе не се погодни за примена Струја : 10 A Напон : 600 V Врска Област : 0.75mm2-1.5mm2 Метод на Конекција : Железнички Тип Процес на Производство : Цинк позлата Бакар Делови Пакет Листата : 200 x Железнички Терминал Блок 1 x Појас Забелешка : не се користи во влажни движат области!.

Главните карактеристики

Item Type:
Rail Terminal Block
Material:
ABS+Red Copper
Model:
TBC-10
Purpose:
To realize electrical connection, making wire connection more convenient for application
Current:
10A
Voltage:
600V
Connection Area:
0.75mm²-1.5mm²
Connection Method:
Rail Type
Production Process:
Zinc plating Copper Parts
Package List:
200 x Rail Terminal Block :
1 x Belt :
Note:
Do not use in wet wading areas! :
Избор на клиент