.

.

Енкодер, за Општа Намена Енкодер Должина на Кабел 2м 38mm Дијаметар ASIC Уреди за Напојување Обратна Жици за Заштита на Конверзија(500P/Р)

Енкодер, за Општа Намена Енкодер Должина на Кабел 2м 38mm Дијаметар ASIC Уреди за Напојување Обратна Жици за

DEN 1965.60

Пристапност
Во достапна форма

Внатрешни ASIC уреди, висока сигурност, долг живот, силни анти - мешање перформанси.Висок квалитет на поединечни енкодер со дијаметар од 38mm.Нерѓосувачки челик вретено, со поголема стабилност и заштита способност, метална школка е повеќе солидна и отпорност.Со оптоварување краток спој заштита, напојување обратна жици заштита.Мали димензии, мала тежина, компактни структура, лесна инсталација.Висок квалитет на поединечни енкодер со дијаметар од 38mm.Внатрешни ASIC уреди, висока сигурност, долг живот, силни анти - мешање перформанси.Нерѓосувачки челик вретено, со поголема стабилност и заштита способност, метална школка е повеќе солидна и отпорност.Мали димензии, мала тежина, компактни структура, лесна инсталација.Таа користи соодветните напојување напонот DC5 ~ 26 V (отворен колекторски излез тип).Тоа може да се реализира axial оптоварување, радијална вратило вчитување 30 N, ќе се вратило вчитување 20 N.Со оптоварување краток спој заштита, напојување обратна жици заштита.

Главните карактеристики

Item Name:
Incremental encoder
Model:
E6B2-CWZ6C
Material:
alloy (shell), aluminum (body)
Input voltage:
DC5 ~ 26V(open-collector output type)
Output mode:
voltage output, collector output, complementary output, push pull output, long line drive output, differential output, fork output
Output phase:
A, B, Z phase
Outer diameter:
38 mm
Thrust shaft diameter:
6mm
Standard length of wiring wire:
2m
Resolution (pulse/rotation) :
100, 200, 300, 360, 400, 500, 600, 1000, 1024, 1200, 2000, 2500, 3600, 5000 (optional)
Wiring method:
Brown line:
DC5-26V (positive pole)
Blue line:
0V (negative pole)
Black line:
A(phase)
White line:
B(phase)
Orange line:
Z(phase)
Shielding network cable:
N.C (ground)
Phase Difference Between Outputs:
90°±45° between A and B (1/4 T ± 1/8 T)
Output Configuration:
NPN open-collector output
Output Capacity:
  applied voltage
Maximum Response Frequency(*3):
100kHz
Rise and Fall Times of Output:
1 μs max. (Control
Избор на клиент