.

.

uxcell Н. В. Вдлабнати Жичен Безбедност Прозорец Вратата Контакт Сензор Аларм Магнетни полиња за Префрлање Бела RC35

uxcell Н. В. Вдлабнати Жичен Безбедност Прозорец Вратата Контакт Сензор Аларм Магнетни полиња за Префрлање Бела

DEN 194.16

Пристапност
Во достапна форма

Актуелни : 0.1 A ; Напон : 200 V ; Моќ Оценка : 2 W; Акција на Далечина : 10-15mm.Кабел Должина : 25cm/9.8"; Вкупната Големина : 32-милиметри x 11mm/1.26" x 0.43" (L*D).Оваа Вдлабнати Вратата Контакт Сензор работи со било контрола на пристап или burglar аларм систем на располагање.N.В.значи Нормално Затворени : Кога магнет заедно, коло е проводници( светло ); кога магнет се издвојува, коло не е проводници ( light off ).Магнетна Врата Прекинувач мора да биде инсталиран според уреди со покажувач на далечина.Тоа само може да се обезбеди префрлање јачина на предавателот.Тоа не може директно да се вчита на моќ, ниту, пак, директно да го поврзете светилка!.

Главните карактеристики

Избор на клиент