.

.

NUNUA T10 LED Сијалица, T30 Dimmable Lumiled Тубуларна LED Светилки, 6W Гроздобер LED Сијалица со Вжарено, 60W Противвредност, 4000K бел ден, E26 Медиум База Светилки Сијалица, Декоративни С?

NUNUA T10 LED Сијалица, T30 Dimmable Lumiled Тубуларна LED Светилки, 6W Гроздобер LED Сијалица со Вжарено, 60W

DEN 671.76

Пристапност
Во достапна форма

Без треперење напојување во внатрешноста на оваа светилка, се обезбеди униформа осветленост, без сенка, без треперење.Нашите T10 LED гроздобер сијалица со вжарено е изграден со антички стил на дизајн, Led диоди произведува 550 Lumens на мека бела светлина на 4000 K боја температура, совршено го задржат дизајн на традиционалните Lumiled сијалица. ☪ Енергија - заштеда на алтернатива на стандардни блескаво сијалица.4 ☪ Прозрачна Флукс : 550lm ☪ Прозрачна Ефикасност : 95 lm/W ☪ CCT : 4000 K бел ден ☪ Светилка на струјата : 23 ма ☪ Зрак Агол : 360° ☪ Влезен Напон : AC110-130 V ☪ Блескаво светилка Еквивалент : 60 W ☪ Текст Фреквенција : 50 до 60 Hz ☪ на одигрување : 0. ◆◆Лесно да се Инсталира Инсталацијата не е толку лесно како замена на вашите стари блескаво светилки.Она што соба ќе одлучуваат да ги користат овие светилки во, едно е сигурно, тие ќе бидат зборува точка на соба!NUNUA LED светилки ви ги понудиме најдобрите осветлување искуство.Номинална за неверојатен>20,000 часа на употреба, над 18 години просечно користење На 3hrs/ден!Нема повеќе постојана замена на сијалица.5 s ☪ Загрее Време До 60% Осветлување : 0. ☪ Технички Карактеристики - Усвојување на висока ефикасност и големи големина LED чипови во filaments карактеристики високи перформанси heat-dissipating, полн светлина е 550 Lumens, AC 110 V-130 V, E26 стандард База, заштита од преоптоварување, краток спој заштита и во текот температура заштита, како и 24 часа стареење тест за да се обезбеди секој производ ќе примите може да функционира совршено. ☪ Лесен за Инсталација и Широка Примена - Идеален за лустери, pendant осветлување, таванот тела, ѕид sconces во кујна, трпезарија, дневна соба, спална соба, бања суета, тремот, отворено затворен фенери, декоративни осветлување во дома и на јавни места, итн. ☪ Совршен затемнување перформанси - Мазна затемнување способности од 10% до 100% ви дава најдобро осветлување во зависност од вашата потреба. ◆◆Совршен Затемнување Перформанси Осветленоста на оваа LED сијалица со вжарено може да се dimmable.Зачувај над 90% на електрична енергија сметка на осветлување преку замена на 60 W со само 6 W.Вие сте во можност да се прилагоди на светлина и светлината за да се создаде совршена атмосфера во секое време и насекаде. ✪✪✪Спецификации : ✪✪✪ ☪ База Тип : E26 База ☪ CRI : 85⁺ ☪ W : 6 W ☪ Фактор на Моќ : 0.

Главните карактеристики

Избор на клиент