.

.

Дигитални Масти Caliper, Точни Лесно Ракување Тело Лента Мерка Широк Спектар со Изграден во Батеријата за Мерење на

Дигитални Масти Caliper, Точни Лесно Ракување Тело Лента Мерка Широк Спектар со Изграден во Батеријата за Мерење

DEN 1876.80

Пристапност
Во достапна форма

Лесно Операција : На масти caliper има метрички систем и Британскиот систем switch копчето, јасно копчето и задржување на податоците.Точни Користење : Доаѓа со широк опсег на мерење и висока точност, грешка бесплатно мерење поедноставува вашата фитнес.Одличен Материјал : Усвојување на премиум АБС материјал, caliper ќе нежно менгеме ќе кожата, исто така, многу издржливи за долга употреба.Едноставна Сметководствена : Светло во тежина и компактна големина, и мерење алатки се многу погодни да се носат со вас.Подобро Здрава, Вклучувајќи 1pc масти caliper и 1pc лента мерка да ви помогне да го следи вашето тело статус и останете здрави.Функција : 1. Подобро Здрава, Вклучувајќи 1pc масти caliper и 1pc лента мерка да ви помогне да го следи вашето тело статус и останете здрави.2. Точни Користење : Доаѓа со широк опсег на мерење и висока точност, грешка бесплатно мерење поедноставува вашата фитнес.3. Лесно Операција : На масти caliper има метрички систем и Британскиот систем switch копчето, јасно копчето и задржување на податоците.4. Одличен Материјал : Усвојување на премиум АБС материјал, caliper ќе нежно менгеме ќе кожата, исто така, многу издржливи за долга употреба.5. Едноставна Сметководствена : Светло во тежина и компактна големина, и мерење алатки се многу погодни да се носат со вас.Спецификација : Item Type1 : Масти Caliper Material : ABSColour : Silver Measuring Опсег : 0-50мм / 0-2.0 inch Resolution : 0.1 mm / 0.01 inch Button Батерија : CR2032 3 V (превезува со изграден во батеријата)Точка Type2 : Тело Лента Measure Material : ABSColour : White Measuring Опсег : Прибл. 0 ~ 152cm / 0 ~ 59.84 во Пакет Листа : 1 x Масти Caliper1 x Тело Лента Measure Note : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи разлика од 0,5‑2 cm.

Главните карактеристики

Item Type1:
Fat Caliper
Material:
ABS
Colour:
Silver
Measuring Range:
0-50mm / 0-2.0inch
Resolution:
0.1mm / 0.01inch
Button Battery:
CR2032 3V (shipped with built in battery)
Item Type2:
Body Tape Measure
Material:
ABS
Colour:
White
Measuring Range:
Approx. 0 ~ 152cm / 0 ~ 59.84in
Package List:
1 x Fat Caliper :
1 x Body Tape Measure :
Due to manual measurement, please allow a difference of 0.5‑2 cm. :
Избор на клиент