.

.

3D Печатач со Вжарено 1.75 mm, PLA K6FR Пламен Retardant Материјал 1kg, Одлична Цврстина Модифицирани Композитен Материјал Погоден за FDM Печатач-Бела

3D Печатач со Вжарено 1.75 mm, PLA K6FR Пламен Retardant Материјал 1kg, Одлична Цврстина Модифицирани Композитен

DEN 517.44

Пристапност
Во достапна форма

PLA K6 FR ФИЛАМЕНТ : изменета PLA композитен материјал со добар пламен retardancy и висока цврстина.Овој пат е изменета материјал има одлична цврстина во двете вбризгување на пластични делови и печатени делови.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ПЕЧАТЕЊЕ : Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и мазнење .Не затнување, не , не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.ПРЕМИУМ PLA ФИЛАМЕНТ : PLA 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти.направени на животната средина-пријателски природни материјали.ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ & ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ : Поддршка на речиси сите FDM 3 D принтери на пазарот,кои широко се користат во индустриското производство, медицински апликации, индустриски вештини, лични DIY, итн.Се препорачува Апликации : PLA K6 FR може да се печати било модел кој обичните PLA може да ја испечатите, и тоа се препорачува да се применат за некои производи кои бараат повисока сила.PLA K6 FR е изменета PLA композитен материјал со добар пламен retardancy и висока цврстина.Овој пат е изменета материјал има одлична цврстина во двете вбризгување на пластични делови и печатени делови, и нејзиниот пламен retardant перформанси достигне UL94-V0 Одделение, на издолжување на пауза на вбризгување на пластични делови може да се стигне до 5 пати или дури и повисок од оној на материјали, и цврстина на печатени делови е повеќе од 3 пати повисок од оној на материјали.Покрај тоа, таа, исто така го задржува предности на не-warping и висок interlayer лепливоста кога печатење polylactic киселина.Во прилог на печатење општите модели, исто така, може да се печати структурни делови и други функционални модели.Спецификации и бои : Жица со дијаметар : 1.75 mm Wire дијаметар толеранција : ±0.03 mm Net тежина : 1kg Available во црна и white Printing параметар : Печатење температура : 200-230℃Платформа температура : 60℃брзина на Печатење : 40-80mm/s Cooling фан : На.

Главните карактеристики

Избор на клиент