.

.

Colcolo 40x Изградба на Дрвени Блокови на Боја за Признавање Sorter Загатка Игра за Детството Бебе

Colcolo 40x Изградба на Дрвени Блокови на Боја за Признавање Sorter Загатка Игра за Детството Бебе

DEN 1079.76

Пристапност
Во достапна форма

8 парчиња јајца и 1 парче патка во облик на приколката.Производи вклучуваат : 40 парчиња градежни блокови, 26 парчиња прашање картички.Три начини на игра : редење дрво, gashapon, појавување на форми, зачувување бебиња од повеќе аспекти.Со Голема зграда блок честички за да се спречи бебе од голтање по грешка, и вода-базирани боја не содржат штетни материи, бојата филм е исклучителен, бојата на кожата е мека, и тоа не е се плаши од интимни со babys устата.Пет видови на светли бои се да се стимулира babys боја , и математички геометриски форми може да се посветам на деца познанието на математички геометрија.Опис : - Производи вклучуваат : 40 парчиња градежни блокови, 26 парчиња прашање картички, - 8 парчиња јајца и 1 парче патка во облик на приколката. - Три начини на игра : редење дрво, gashapon, појавување на форми, зачувување бебиња од повеќе аспекти. - Со Голема зграда блок честички за да се спречи бебе од голтање по грешка, и вода-базирани боја не содржат штетни материи, бојата филм е исклучителен, бојата на кожата е мека, и тоа не е се плаши од интимни со babys устата. - Пет видови на светли бои се да се стимулира babys боја , и математички геометриски форми може да се посветам на деца познанието на математички геометрија. - Оваа играчка може да се даде на децата како голем дар за време на празници, и тоа е добра алатка за просветлување и рано образование.Спецификација : - Материјал : Wooden Size Табела : Приколка : 24.5×16×8.5 cm/9.65×6.30×3.35 inch Building блок : 2×2×2cm/0.79×0.79×0.79 inch Egg : 6.5 см/2.56 inch Question картичка : 24.5×14.5 cm/9.65×5.71 inch Package Вклучува : 40 Парчиња Зграда Blocks26 Парчиња Прашање Cards8 Парчиња Eggs1 Парче Патка во Облик на Trailer Note : 1. Ова не е бебе играчка , ве молиме да ги подалеку од дофат на деца за да се избегне јадење.2. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.4. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Главните карактеристики

- Material:
Wooden
Size Chart:
Trailer:
24.5×16×8.5cm/9.65×6.30×3.35inch
Building block:
2×2×2cm/0.79×0.79×0.79inch
Egg:
6.5cm/2.56inch
Question card:
24.5×14.5cm/9.65×5.71inch
Package Includes:
40 Pieces Building Blocks :
26 Pieces Question Cards :
8 Pieces Eggs :
1 Piece Duck Shaped Trailer :
1. This is not infant toy , please take away from kids to avoid eating. :
2. Please allow slightly error due to manual measurement. :
3. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
4. Wish you a wonderful on-line shopping! :
Избор на клиент