.

.

Acer Стремат 5 A515-55-378V, 15.6 Full HD Дисплеј, 10 Генерација Intel Core i3-1005G1 Процесор (До 3.4 GHz), 4GB DDR4, 128GB NVMe SSD, WiFi 6, HD Камера, позадинско осветлување Тастатура, Windows 10 во Режим S

Acer Стремат 5 A515-55-378V, 15.6 Full HD Дисплеј, 10 Генерација Intel Core i3-1005G1 Процесор (До 3.4 GHz),

DEN 11712.00

Пристапност
Во достапна форма

10 Генерација Intel Core i3-1005 G1 Процесор (До 3.4 GHz) 4 GB DDR4 На-Табла 128 GB Меморија NVMe SSD. 15.6" Full HD (1920 x 1080) widescreen LED позадинско осветлување TN Екранот Intel UHD Графика.Intel Безжичен Wi-Fi 6 AX201 802.11 секира позадинско осветлување Тастатура HD Камера, До 8 Часа траење на Батеријата. 1 - USB 3.1 (Тип-C) Генералот 1 порта (до 5 Gbps), 2 - USB 3.1 Генералот 1 Порт (еден со Моќ-исклучување Полнење), 1 - USB 2.0 Порта & 1 - HDMI Порт со HDCP Поддршката.Со Windows 10 во S режим, ќе доживуваат брзи start-ups, познат уште прошири Старт менито, и многу нови начини да се работи да се направи.Acer Стремат 5 A515-55-378 V доаѓа со овие високо ниво спецификации : 10 Генерација Intel Core i3-1005 G1 1.2 GHz Процесор со Турбо Зголеми Технологија до 3.4 GHz (4 MB Smart кеш), 15.6" Full HD (1920 x 1080) widescreen LED-позадинско осветлување TN Екранот, Intel UHD Графика, 4 GB DDR4 На-Табла Меморија, 128 GB PCIe NVMe SSD, 1 - Хард Диск Залив, Вистина, Хармонија, Генералот 2 Технологија, Две Вграден Стерео Звучници, Acer Прочисти.Глас Технологија со Две Изградена-во Микрофони, Intel Безжичен Wi-Fi 6 AX201 802.11 секира Dual-Band 2.4 GHz и 5 GHz кој 2x2 MU-MIMO технологија (Максимална Брзина до 2.4 Gbps), 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN (RJ-45 port), Bluetooth 5.0, Назад осветлена Тастатура, HD Камера (1280 x 720), 1 - USB 3.1 (Тип-C) Генералот 1 порта (до 5 Gbps), 2 - USB 3.1 Генералот 1 Порт (еден со Моќ-исклучување Полнење), 1 - USB 2.0 Порт, 1 - HDMI Порт со HDCP поддршката, Литиум-Јонска Батерија, До 8 часа на Батеријата, Windows 10 во S режим, 3.97 lbs. 1.8 kg (систем единица само) (NX.HSMAA.001).

Главните карактеристики

Избор на клиент