.

.

HDMI 2.0 б KVM USB Преклопник 2 Порт, 2 Компјутери Споделување на Еден набљудувач 2x1, 3 USB 2.0 Хаб, Ultra HD 4K@60Hz, HDCP 2.2, Поддршка Безжична Тастатура и Глушец

HDMI 2.0 б KVM USB Преклопник 2 Порт, 2 Компјутери Споделување на Еден набљудувач 2x1, 3 USB 2.0 Хаб, Ultra

DEN 887.76

Пристапност
Во достапна форма

HDMI 2.0 б KVM USB прекинувач : На KVM Преклопник овозможува контрола 2 компјутер со еден сет на контроли (тастатура и глувче) и екран.Сфаќа 2 и 1 од слободен избор синхрони префрлување.Можете да централно контрола и управување со силите лаптоп или конзола за игри, без да се движат од една работна станица на друг.UHD 4 K Визуелно Уживање : На kvm switch поддржува HDMI 2.0 и HDCP стандардот 2.2. Поддржува максимална резолуција до 4 [email protected] Hz, исто така, поддршка за 1080 P или со пониска резолуција, го прави слика на екранот повеќе таписерии и реални.Широк Компатибилност : Овој HDMI kvm switch за полнење може да се компатибилни со сите лаптопи со HDMI порта и други уреди.Тоа е адаптивни EDID, се прилагодат на Windows, mac OS, Linux, UNIX и други оперативни системи.Plug and Play : Копчето switch сигнал извор уред, слободно да се префрлате помеѓу 2 компјутери со притискање на едно копче.Едноставен за инсталација, plug and play, без возачот е потребно.Напојува преку USB : Нема надворешен адаптер потребни, ве молиме поврзете го USB-кабел меѓу компјутер и KVM прво.Она што Ќе Добиете за : 1 x HDMI 2.0 б KVM USB Преклопник, 2 x USB кабел за податоци, 1 x Прирачник за Корисникот.Enbuer обезбедува долго време задоволство на вашето купување, пријателски и лесен-за-се постигне услуги на клиентите да ги реши вашите проблеми навремено.Ако имате било какви проблеми, ве Молиме контактирајте со нас, ние ќе slove веднаш.На KVM преклопник може да се контролираат два домаќин уреди преку сет од тастатура, глушец и да ги следат.Со цел да се подобри канцеларија ефикасност.Две домаќин уреди споделување на печатач, У диск, хард диск и други уреди.Спецификации. - Тип на производ : HDMI USBx3 KVM Switch (2 во 1 излез). - Влез Порта : HDMI x 2, USB 2.0 x 3. - Излезна Порта : 1 x HDMI. - Материјал : Алуминиум Легура shellanti- ' рѓа, анти-корозија, анти-мешање, брз пренос, surtace оксидација.Answer : ___________________________ NOTE : . 1. Со цел да се поддржи 1080p над или 4k резолуција на мониторот, ве молиме користете 2.0 HDMI кабел.Бидејќи HDMI 1.4 (или подолу HDMI 1.4) кабел не е доволно за поддршка на мониторот повисока резолуција од 1080p. 2. Со цел да бидат компатибилни со повеќе тастатури, mouce, принтери, и У диск, овој kvm switch не поддржува кратенка за префрлање.

Главните карактеристики

Избор на клиент